Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tudom, talán ezredik kérdés,...

Tudom, talán ezredik kérdés, de hogyan (és) vagy mekkora eséllyel lehet a honvédséggel tanulmányi szerződést kötni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában sokat töprengek,jelentkezzek-e a hadkiegnél,mert el tudom magam képzelni katonaként,de nagyon hosszú távon gépészmérnökként akarok tevékenykedni.

Ami probléma,hogy semmi anyagi hátszelem nincs ennek pénzeléséhez.

Tapasztalatokra vagyok igazából kívánsi,mert egyszer jelentkeztem már,de akkor nem bíztattak semmivel arra hívatkozva,hogy azért,mert én megtiszteltem őket a látogatásommal,még nem jelenti azt,hogy ők igényt tartanak rám.Ami teljesen korrekt válasz volt,de nekem kevés.

Én nagyon szívesen vállalnám egy tanulmányi szerződés feltételeit és eléggé elhívatott vagyok az ilyen katonás dolgokhoz,tehát,ha már ott vagyok,széles körben igyekezném képezni magam abból,amiből a katonaságnál lehet.De az egész azon alapulna,hogy én gépészmérnökké lehessek.

Szerintetek?Lenne olyan kedves Valaki elmagyarázni?

Köszönöm.


2012. jún. 8. 21:08
 1/2 vzs ***** válasza:

a Honvédség nem köt ilyen jellegű tanulmányi szerződést. ha szeretnél diplomát, de katona is szeretnél lenni, akkor 2 lehetőséget látok:


1 - elvégzel államin egy gépészmérnök képzést, vagy levelezőn diákhitellel, aztán jelentkezel katonának, kis szerencsével tiszti beosztást is kaphatsz


2 - bevonulsz katonának, a sereg igazán segítőkészen áll a tanulási szándékú katonákhoz. munka mellett el tudsz végezni egy gépészmérnök képzést levelezőn.


más megoldás nem nagyon van!

2012. dec. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 10. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!