Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A lőport megelőző korszakban...

A lőport megelőző korszakban az ijászoknak milyen parancsot, vezényszavakat adtak? - felkészülni, - vigyázz, - lőjj?

Figyelt kérdés
Láttam már pár filmet, amiben azt mondták, hogy "tűz", de ennek semmi értelme.

2012. jún. 10. 03:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen csak a filmekben van, hogy vigyázz, kész, rajt, megmondták nekik, hogy ha lőtávolba kerül az ellenség, akkor lőjenek, oszt kész. Tudták maguktól is hogyan kell lőni. Az íjat hosszan kitartani meg hülyeség, csak elfáradnak benne, amit viszont erősen ajánlott elkerülni, mert sokat lőni elég fárasztó, főleg az erősebb íjakkal. Max akkor tudnám elképzelni, ha valami miatt tökéletesen egyszerre kell lőni mindenkinek, de ilyen helyzetet nem tudok elképzelni. És tudnak ritmusra lőni egyébként is, főleg ha van dobszó vagy ilyesmi. De ennek sincs sok értelme, mert a harcban az a legfontosabb, hogy minél több vesszőt lőjünk ki minél rövidebb szünetekkel, úgyhogy a gyorsaságot nem érdemes visszafogni a ritmussal, aminek ugye úgy lenne értelme ha ahhoz igazodik, hogy a leglassabb íjász is tudjon lőni. Szóval szerintem mondták, hogy "Lőjetek!", utána meg mindenki lőtte a nyílakat egymás után, amilyen gyorsan csak tudta.
2012. jún. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van,gyermekkoruk óta íjakkal szaladgáltak,tudták mi a dolguk szerintem.
2012. jún. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Egyfajta rendszernek biztos lennie kellet. Nem lehetett úgy, hogy amikor úgy érezték akkor kezdtek lőni összevissza. Szerintem biztos, hogy a főnök adta ki a parancsot, hogy mikor lehet lőni onnantól meg tudták a dolguk.
2012. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha képzett és fegyelmezett hadseregről volt szó (ami abban a korban ritkaság volt), akkor a közeledő ellenséget lőtávolba engedték, és egy "Most!" parancstól fogva lehetett lőni; ha a hadi helyzet ezt nem kívánta, akkor még ilyesmi sem történt.


A parancsszóra tüzelés már a lőfegyverekenél alakult ki, azért, mert a kezdetleges lőfegyvereknél az újratöltés nagyon sokáig tartott, és balesetveszélyes is volt, ha a fázisok nem voltak összehangolva - kézzel töltögették, külön a puskaport, külön a golyókat, aztán kanóccal gyújtották be. Ezért a katonák több csoportra voltak osztva, és az egyes csoportok szinkronban tüzeltek, "gyújtottak rá". Amíg az egyik csapat tüzelt, a másik töltött.

2012. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ThorgilsX ***** válasza:
87%

Felkészülni!(íjat célra emel)Feszít!(feszít és céloz)Lő!(egyértelmű)


Használtak vezényszavakat, már akkor is tudták hogy sokkal nagyobb a hatás ha nem mindenki össze vissza lő hanem egyszerre.Persze ezt max egy nyílt csatánál...De az első lövés mindenképpen vezényszavakra zajlott...Nem voltak a közép,ókorban sem retardáltak az emberek.

2012. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ThorgilsX ***** válasza:
59%

Továbbá(elnézést hogy nem az előzőhöz írtam de elfelejtettem) a vesszők pénzbe kerültek, nem volt minden embernél 100 vessző.Amúgy meg lőni nem olyan hűde fárasztó, verseny íjász voltam...nem fárasztó,kifeszítve tartani az,de gyors egymásutánba lőni nem.Egy közepes íjász is fél perc alatt 9-12 vesszőt képes (nagyobb erőfeszítés nélkül) útjára engedni, minimális célzással.na már most egy csatában nem sok értelme van az első egy percben kilőni a lőszer kb felét, negyedét.Sokkal célszerűbb ha vezénylik őket.


Képzeljétek el...van az első sortűz,a rohamozók jónagy hányada földre került,de Te egyből lövöd a következő vesszőt és mivel balliszituk pályán lősz nem tudsz pontosan célozni,és amíg a terület amit túz alatt tudtok tartani nem telik meg megint emberekkel csak vessző pazarlás.

2012. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tűz-parancsnak van értelme, de csak abban az esetben, ha tüzes nyilakat haszálnak.(amikor fel akarnak gyújtani valamit)

A filmekben a használata a nem-tüzes nyilaknál viszont tényleg felesleges.

2012. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!