Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » MH Támogató Dandár? Mit...

MH Támogató Dandár? Mit jelent? Pontosan mi ez?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
ha jól tudom akkor minden olyan honvédségi alakulat akik közvetlenül nem vesznek részt a harcban csupán nagyon fontos háttérmunkákat végeznek a háborúban, pl a logisztikai zászlóaljak, híradástechnikaisok, laktanya helyőrségek, vagy a büntető zászlóaljak
2012. jún. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Budapest helyőrség legnagyobb és legösszetettebb alakulata. Hamarosan MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár néven fog tovább működni.

Közvetlenül a Honvéd Vezérkar főnökének van alárendelve. Parancsnoka: Kun-Szabó István dandártábornok.

Alegységei a Petőfi-laktanyában: - 32. Nemzeti Honvéd Díszegység (Honvéd Koronaőrség, Díszzászlóalj, Palotaőrség)

- Maléter Pál Rendészzászlóalj

- Támogató Zászlóalj

- Központi Zenekar

Irinyi laktanyában: - Szállítózászlóalj


HM II. objektumban: MH Híradó és Informatikai Rendszerfőközpont.


A dandár rendelkezik még különböző objektum üzemeltető osztályokkal, melyek kiszolgálják a HM I, HM II, HM IV, NKE, Soroksári úti objektumban található különböző szervezeteket.


Remélem tudtam segíteni.

2012. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 100%-ban hasznosnak találtam.
2012. jún. 12. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!