Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az M48-as, vagy a T54-es tank...

Az M48-as, vagy a T54-es tank volt a jobb?

Figyelt kérdés

#tank #m48 #t54
2012. júl. 26. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A páncéltest szerintem a T54-nél jobb. Fél méterrel alacsonyabb építésű, több, mint 10 tonnával könnyebb, így a védettség megmarad, de kisebb célpontot nyújt. A T54 gyártása és karbantartása is könnyebb és olcsóbb volt. A lőtávolságuk hasonló, de az M48 tűzgyorsasága nagyobb.


Összességében az olcsóbb gyártás, könnyebb karbantarthatóság és nagyobb hatótávolság miatt én a T54-et választanám és azt alkalmaznám nagyobb mennyiségben.

2012. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az alap M48-as gyengébb!Annyiból jobb,hogy van benne menet stabilizátor!Izrael azért győzte le a vele szemben álló T-54-eseket,mert jobb harckocsizói voltak.
2012. júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. A T-54 egy könnyebb és jobban védett harckocsi és valamivel mozgékonyabb egyszerűbb a karbantartás olcsóbb a gyártása. Tűzerőben inkább a Patton jobb. a 105mm-es M68-as lövegű változata erősebb. Az első olyan harckocsik közé tartozott amit analóg mechanikus tűzvezető rendszerrel láttak el és lövegstabilizátor is sokat segített. Nagyából egyenrangúak viszont én is kicsit a T-54-et tartom jobbnak.
2012. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!