Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha negyedig van a tank benzinn...

Ha negyedig van a tank benzinnel, akkor mi a jobb, ha teletankolom a kocsit, vagy ha csak pár litert tankolok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 07:43
1 2
 1/14 eNerdzsy ***** válasza:
15%

Én csak olyankor tankolom teljesen tele, ha külföldön vagyok és jelentősen olcsóbb.

Az állandó tele tank plusz súlyt jelent ami magasabb fogyasztást eredményez.

2012. jún. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Negyed tank? Istenem de rég volt ennyi benzin az autóban!

Tele is csak akkor van, ha nyaralni megyünk: Így mulat egy magyar úr!

:(

2012. jún. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
újabban negyedig van a tank, de valaki azt mondta, hogy nem egészséges ha csak pár litert tankolok bele, ha kell tankolni
2012. jún. 16. 08:17
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lényegtelen. Az a pár tíz kiló plusz súly, a autó össztömegéhez képest elhanyagolható. Utcai autóknál a fogyasztásban kimutathatatlan.
2012. jún. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
nem érdemes teletankolni azért mert előfordulhat hogy valami punnyadt üzemanyagra ráfutsz még a motor is bekrepálhat ha pont teletankoltad
2012. jún. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
hehe nekem mindig akkor romlott el a kocsi mikor tele volt a tank. de amugy én mindig telenyomom csak akkor nem ha nincs rá pénzem. de ha van akkor én nem akarok megállni párnaponta tankolni. persze ha nincs akkor kár filozni rajta, nincs és kész.
2012. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szeptembertől suliba fogok járni vele, 50-60 km csak oda, plusz a vissza út is, nem fogok már reggel 7-kor tankolni, mert nem volt tele
2012. jún. 16. 09:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
egy közepes méretű autónál, kb 60 literes tankban aközött, ha negyedig van a tank, vagy ha tele van, az 45 liter különbség, ami kb. 30 kiló benzin, 30 kiló plusz egy minimum 1200 kg-os autónál semmi, a fogyasztásba te észre nem veszed... én csak olyat tudok, hogy modern dízeleknél pl nemjó, ha kifogy a gázolaj, de hogy vmi károsodna az autóban, mert nincs sose teletankolva, azt kétlem, max az üzemqanyag szint jelzőt tudom elképzelni, hogy beáll, bár nemtudom hogyan néz ki szétszedve még nem láttam olyat
2012. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá keret, hogy tele tankold, akkor teljesen fölösleges pár literekkel szórakozni, és csak magadat szívatod meg azzal, hogy 1-2 naponta meg kell állnod tankolni. Nem hinném, hogy az a plusz súly literekkel megnövelné a fogyasztásod. :) De még csak decikkel sem.
2012. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem lévőhöz,sokkal többet költesz majd arra hogy öröké tankolni mész,én mindig telerakom és havonta 1 szer megyek,inkább mint h mindig kevesebbet abban reménykedve hogy kevesebb lesz a fogyasztás,ez totál hülyeség,így többet elautókáznál!
2012. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!