Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 18 éves Fiu vagyok, és szeretn...

18 éves Fiu vagyok, és szeretnék majd a katonaságra jelentkezni. De még elötte tetoválást szeretnék. Mennyire engedik a tetoválást a katonaságon? Ha egyáltalán engedik?

Figyelt kérdés
Egyébként a hátamra szeretném tetováltatni hogy soldier nem tudom, lehet, kissé tul "erős" de ez tetszik
2009. júl. 17. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ismerek olyan katonát, akinek az alkarja van végigtetoválva. Ráadásul az ki is látszik nyáron a zubbonyból. Nem hiszem, hogy a hátadon valakinek is problémát okozna.
2009. júl. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
A tetoválás lehet ok az elutasításra.
2009. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

katona vagyok, max honvédségi tetkód lehet, vagy esetleg tűzszerészeken láttam tűzszerész tetkót. Ha hosszútávra tervezed ne tetováltass :)

27/L

2009. júl. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Én eddig hivatásos katonákon az alábbi helyeken láttam tetoválást: felkar, alkar, kézél, lábszár. És ezek csak azok, amiket láttam. :) És nem nevezném őket katonai témájúnak. Lehet, hogy akiknek van, azok csak megtévesztésből járnak be a laktanyába egyenruhában?!
2009. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem előbb legyél katona és aztán majd megcsináltattod a tetkot. így biztosabb szerintem. amúgy tényleg csak attól függ milyen a tetkó, mert egyes országoba kivezényelnek ott sértő, stb... lehet és ezért lehet kizáró ok.
2009. júl. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

de találtam ilyet is:


"A kiképzés első napján az újoncok jobb vállára egy vízszintes vonalat tetoválnak. Fél év letelte után ezt egy függőleges vonallal szakítják meg. A kiképzés befejeztével pedig az ábrát egy karddá egészítik ki, így jelezve, hogy a birtokosa befejezte a kiképzést. (Ez az egyszerű, de hatékony mód segít a katonaszökevények megtalálásában és azonosításában. Az elfogott katonaszökevényeket általában több évtizedes közmunkára ítélik.) Ekkor minden katona elméjét a magitorok közepes hatalmú szellempajzzsal bástyázzák körbe, ami elégséges védelmet nyújthat egy-egy mentális vagy asztrális támadás ellen.

A kiképzés befejeztével több út áll a légiós előtt. Vagy leszurkol egy elég tetemes mennyiségű aranyat, ilyenkor szabad emberként, elhagyhatja a hadsereget, és bal vállára a Tartományi Légió címerét tetoválják mintegy jelezve a hadkötelesség végét. A jobb képességű, esetleg nemesi származású légiósok a Hadiakadémiákra mennek tiszti rangot szerezni, ahol egy ötéves képzésben vesznek részt. Aki nem megy tisztnek tanulni, vagy nincs elég pénze, azt hétéves kötelező katonai szolgálatra osztják be a Légióhoz. Ezalatt a hét év alatt felmérik a képességeit, és ha megfelel az elvárásoknak, akkor átkerül más alakulathoz, az íjászokhoz, falanxharcosokhoz, a lovassághoz. A hét év szolgálat alatt minden év végén a fent említett tetoválás egy részlete kerül a vállára. Sokan választják ezek után is állandó megélhetésként a hivatásos katonáskodást."

2009. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

elég kishitűség ilyet tetoválni hogy soldier.

rögtön rambót rakatnék a hátamra,

vagy svajci négert, ezzel a szöveggel, Astala Vista Bébi.

szép magyarosan.

2009. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is gondolkoztam már a seregben, pedig nekem is van tetkóm az alkaromon végig (igaz, csak az egyiken), de szerintem miért ne engednék...Egyik unokabátyám is a seregben csináltatott tektó a karjára.....amúgy jó, persze h akármilyen tetkó nem lehet (pl. önkényuralmi jelkép) mert sértő lehet, nade olyat a civil életben sem ajánlott, meg nem túl előnyös finoman szólva....de egy egyszerű ábrával vagy felirattal nem hiszem h sokat kötözködnének....
2009. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ez a magyar honvédség sz@rt se ér.

a honlapjukon a lényeg nincs fent, hogy mi a felvételi szabályok röviden. tehát én gebe létemre bemegyek akkor felvesznek? szánalmas, minden más országban, a honlapon megtaláltam de ez....

áhhhhh,, ennyi van a tetkóról: "A titkosítástól az adatrejtésig"

2009. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"elég kishitűség ilyet tetoválni hogy soldier.

rögtön rambót rakatnék a hátamra,

vagy svajci négert, ezzel a szöveggel, Astala Vista Bébi.

szép magyarosan."


Igen ez igaz előtte ilyet rakatni


Utána már nem lenne az? :) nem..

tudtam!!

2009. júl. 17. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!