Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vannak olyan emberek, akik...

Vannak olyan emberek, akik szerint a fronton a helyuk, és valoban ott is vannak, ez a szenvedélyuk, a gyilkolás. Ezek miért érzik ott jol magukat?

Figyelt kérdés

Ezek a dolgok foként családi problémák miatt vannak,vagy még mi másért?

érdekelnének a válaszaitok,légyszi irjatok!

kOSZI!!!



2012. aug. 2. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek a szenvedélye a gyilkolás, az beteg. De a katonáknak nem kell ilyennek lenni, és a többségük nem is ilyen. Akik önkéntesen jelentkeznek, azok legfeljebb bátrabbak, az átlagosnál nagyobb az agressziószintjük, de nem betegesen nagy, és nem szenvedélyesen gyilkolnak. Az más kérdés, hogy aki sok halált lát, és állandó életveszélyben van, az maga is könnyebben gyilkol, bizonyos gátak leomlanak, rutinná is válhat valamennyire a halál. De nem szenvedéllyé.
2012. aug. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért mert a polgári életben nem gyakran engedheted meg magadnak, hogy embereket belezz.
2012. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szociopaták.
2012. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akiről te írsz az valami súlyosan hibbant elmebeteg lehet, valószínűleg bekerülnek ilyen egyének is a sereg kötelékébe.

Régen a katona szó egyet jelentett a harcossal. A katona nem gyilkolni szeretett hanem harcolni. Elég csak a spártaiakra gondolni vagy a római légiókra.

2012. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ott az idegenlégió... Azt mondják, hogy az igazi katonák csakis ott vannak. Ők nem a saját hazájukért, hanem magáért a háborúért lépnek be oda. Mondhatni, hogy akik ott vannak, azokat a harc és az állandó versengés élteti. Bár egyre többen mennek oda is megélhetési okokból ezért lassan, de esik a színvonal. Nézd meg a nat geo idegenlégiós dokfilmjét. Úgy hiszem, hogy abból választ kapsz a kérdésedre. Amúgy meg akinek a gyilkolás a szenvedélye az beteg... És a légió sem foglalkozik gyilkosokkal, hanem kiadja az interpolnak... Szóval szerintem is ők az igazi katonák!
2012. aug. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Meggyozo válaszokat kaptam,koszi!
2012. aug. 3. 11:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért ne érezhetnék jól magukat?

Sőt, ha valaki szereti a munkályát az szerintem meglehetősen hasznos dolog.

Lehet, hogy furcsa dolog, ha valaki ezt kedveli, de régebben ugyanilyen kérdéseket tedtek fel, ha például valakinek szokatlan szexuális vágyai voltak. Az emberek egyszerűen ezért vagy azért külöbözőek, nem várható el mindenkitől, hogy ugyanazt szeresse.

2012. aug. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolso,

Ebben igazad van,de nagyon!!!

2012. aug. 3. 19:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Voltam erre-arra az életben, és el kell mondanom, hogy részben én is így érzek, ahogy a kérdésben írod, de nem a "gyilkolás" miatt.


Nekem az a visszavágyásom elsődleges oka, hogy tudom azt, hogy ott vannak a többiek, akik jelenleg is szolgálatot teljesítenek, és én nem vagyok velük.

A közeg, a csoport hiányzik.

Itthoni gondok mindig voltak és vannak, ahogy szép idők is. De ha belegondolok néha, hogy valamelyik katonatársam, akit lehet, hogy nem is ismerek, pont most kerül olyan helyzetbe, és én nem vagyok ott, az nagyon rossz érzés.


Másrészt azért éreztem ott jól magam, mert ott igazán katona az ember. Valódi feladatok vannak, valódi kihívás, valódi felelősség a beosztottjaim, bajtársaim, szövetségeseink, a civilek és jómagam felé.

Egész életemben erre készültem, ezért tanultam. Gondold el, hogy a munkádat csak 2-3 évente végezheted pár hónapig, a többi idő meg csak gyakorlás, tanulás, felkészülés, ellenőrzés.


Én ezért érzem azt, hogy ha ismét lehetőségem lenne, gondolkodás nélkül kimennék.


A pénz nem számít, amire szükségem van, az megvan, többre nemigen vágyom.


Ez az úriember egész jól összefoglalja (nekem egyébként semmi közöm a specforhoz, vagy akármilyen elit csapathoz), és én is sokszor hasonlóan érzek:


http://www.youtube.com/watch?v=G3C86FoY73w

2012. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!