Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Attól hogy Hitler kiírtja a...

Attól hogy Hitler kiírtja a cigányokat, zsidókat, miért lett volna jobb a világ?

Figyelt kérdés
Attól hogy megölnek embereket csak mert zsidó a vallása vagy mert cigány a származása miért gondolta Hitler hogy jobb lesz a világ neki?

2012. aug. 17. 20:01
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
73%

19.

" Minden más nép rabszolga volt a szemében, akiknek a léte csak azért volt fontos, hogy ingyen munkaerőként robotoljanak, míg bele nem döglenek."

Ha a germánok, angolszászok, japán helyére a zsidó szót tesszük máris értelmesebb. Most is ugyan úgy éhbérért dolgoznak a keletiek, annyiért, hogy épp éhen nem döglenek, nyugaton is csökken az életszínvonal...


A kérdésre válaszolva, szerintem sokkal jobb lenne a Világ ezek nélkül a népcsoportok nélkül. Nem véletlenül utálta Hitler őket és utálja őket ma is a fél Világ. Mennyivel jobb lenne, ha nem kéne attól tartani, hogy melyik nem a napon barnult támad meg vagy tör be hozzám.. Akik itt a cigányokat sajnáltatják és szerintük jó, hogy megmaradtak, rosszabb lenne nélkülük az élet, azoknak ajánlom, hogy költözzenek a szomszédságukba, vagy fogadjanak örökbe párat és majd néhány hét múlva megmondhatják a véleményüket. Az ilyenek még cigányt sem láttak állítom, vagy valami párhuzamos univerzumban élnek..


A zsidók meg a másik. Ezek adják a cigányok alá a lovat azzal, hogy segélyezik őket, meg a törvény előtt is sérthetetlenek. A válságot is ők generálják, mint Hitler idejében. Nem is csodálom, hogy utálta őket.

2012. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó!


A szavaidból süt a gyűlölet, pedig ezeket a dolgokat nem érzelmi kérdésként kell tekinteni, hanem a racionalitás oldaláról kell megfogni.

A keletiek most is éhbérért dolgoznak? Ez akkor a zsidók hibája? Ezt most komolyan mondod?

Tehát a keleti országokba beérkező multinacionális vállalatok, akik messze kevesebbért dolgoztatnak, mint otthon, egytől egyik zsidó kézben, irányításban vannak, és éhbérét dolgoztatják az embereket? Pontos adatokkal rendelkezel a tulajdonosi struktúrájukkal kapcsolatban? Gyere elő vele?

A magyar vállalkozók például szintén éhbérért, minimálbérért, bejelentés nélkül dolgoztatják az embereiket. Jó példa erre az építőipar, vagy a biztonsági szolgálatok. Azok a fránya vállalkozók természetesen mind zsidók ugye?

Annak, hogy éhbérért vannak emberek dolgoztatva, semmi köze ahhoz, hogy a vállalkozó vagy nagyvállalat milyen kézben van. Itt csak az számít, hogy milyen költségekkel, mekkora profitot tud szerezni és milyen a jogszabályi környezet, amiben ezt meg kell tennie. Ha a jogszabályi környezet kezdetleges, vagy megengedő, akkor jobban kihasználható az egyén.

Ennyit az éhbérről.

A cigányokról a következő a véleményem. Csak 6 évet dolgoztam velük, ami felért egy szociológiai mélybeszállással. Nem kevés idő ám, ha odafigyel az ember és nem csak felületes érdeklődő. Azt azért megjegyezném, hogy egyetlen egyszer nem támadtak meg, még a suhancok sem. Nagy dolog ez, ha a híradásokat figyeljük.

Nézzük a beléjük pumpált pénzt, ami 1996 – 2006 között 120 milliárd forint volt. Ebben nincs benne a családi pótlék és az olyan szociális segélyek amelyek a alanyi jogon járnak mindenkinek nem csak a cigányoknak.

A fenti összeg soknak tűnik, de ha elosztjuk egy évre, akkor szinte semmi a magyar költségvetésben, ami sok ezer milliárd (pl. 2012 a kiadási oldal több mint 15 ezer milliárd). Összehasonlításképpen, mennyit is költünk az új nemzeti stadion építésére? A cigánytámogatás összegének a 3-4 szeresét.

A hasznosulás azonban az összegre való tekintet nélkül, katasztrofális. Először is a pénz nagy része le sem jut megfelelő szintekre, hanem eltűnik menetközben. Ami pedig lejut, annak csak kis töredéke fordítódik a valós problémák kezelésére, például iskolázottság javítására. Vagyis alapvetően a cigányság, mint célcsoport előnyösebb helyzetben lévő tagjai kiszorítják a valóban hátrányos helyzetben lévőket.

Mivel köztük dolgoztam, pontosan látom, hogy az átlagnál teljesen másképpen élnek és ez folyamatosan nevelődik át generációról generációra. A gyerek elsődleges szocializálódási területe a család és a cigány családok nagy részében (nem mindegyikben, és ez nagyon fontos!) olyan társadalmi és szociális normák uralkodnak, amik nem összeegyeztethetőek a normál viszonyokkal. Az, hogy mondjuk egy nő tanul, ki akar törni, dolgozni akar, náluk nem általános. A nőnek szülnie kell és a családot ellátni. Ennek megfelelően a férfiak nem is támogatják az esetlegesen előforduló törekvéseket, hanem igyekeznek elfojtani.

A férfiak nagy része munkanélküli, vagy alkalmi munkákból tengődik és vele a család is. A munkanélküliség egyáltalán nem csak abból adódik, hogy nem akarnak dolgozni. Alacsony az iskolai végzettségük, nincs munkalehetőség (bizony Borsodban, Szabolcsban a cigányság körében röhögve van 45-50%-os munkanélküliség), és a rengeteg valós és valótlan előítélettel kell megküzdeniük. Kérdezném a tisztelt vállalkozókat, hogy hány esetben utasítottak el cigányt, csak azért aminek született? Tegyék a szívükre a kezüket nyugodtan. Természetesen erre az a válasz, hogy a rossz tapasztalatok miatt, mert lop, megbízhatatlan….stb. Rendben. Akkor hogyan is legyen munkájuk, ha már itt elakadnak?

Természetesen a kis pénzt, közülük nagyon sokan elisszák, elgépezik, elkártyázzák. Itt ismét hangsúlyozni kell, hogy nem mindenki!

Amit itt leírtam (csak a felületet kapargatva) a kisgyerekek mind megtapasztalják, és azt hiszik így kell élni ez a való világ. Ebben nőnek fel és ezt alkalmazzák később. Kérdezném tisztelettel, akkor ezért ezeket a gyerekeket ki kell irtani? Legyünk olyanok mint az állatok, ahonnan elvileg kiemelkedtünk?

Kérdezném, hogy cigány sajátosság az amikor egy gyerek követi a mintát? Ha egy magyar, orosz, német gyerek ugyan ezt látva cseperedik fel, akkor más lesz? Egy frászt lesz más. Akkor őt is ki kell irtani?

Gondolkodjunk már emberként egy kicsit.

A problémát a gyereknél kell megfogni és nem úgy, hogy a gyerek 8-tól délig iskolában van, ahol megpróbálják megnevelni, aztán hazamegy és lerombolnak mindent, amit napközben ráragad. Azt kell megoldani például, hogy minél kevesebbet töltsenek el a romboló közegben és minél többet az építőben. Egész napos iskola, hétvégi elfoglaltságok, szünidei felügyelet…stb. Cél, hogy legyen összehasonlítási alapja, hogy másképpen is lehet. A másképpen is lehethez, ha azt választja, akkor minden segítséget meg kell adni, hogy embert neveljünk belőle, és ne a család neveljen belőle bűnözőt. Ha csak egy generációt sikerül így felnevelni, az már jó eséllyel nem úgy fogja nevelni a gyerekeit, hanem a normálisan elfogadott alapelvek mentén (egyébként az emberi társadalom is hasonlóan fejlődött, tehát van már minta, csak követni kell). Ehhez azonban nagyon jól felkészített szakemberek tömege kell és hatékony pénz.

Persze lehet azt is mondani, hogy lóf@szt beléjük, nem pénzt meg szakértelmet, irtsuk ki őket gondolkodás nélkül. Volt már hasonló gondolkodás a történelemben. Csak meghalt benne sok tízmillió ember ártatlanul, aztán mi volt az eredménye?

2012. szept. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 mustafa33 ***** válasza:
86%

Utolsó, jól mondod ami a zsidókat illeti, a kóreai autógyárban Zsolnán meg kell hajolni a rizsaszemű főnök előtt, eleinte még meg is verte azt aki nem tette. Aztán egyszer visszaütött a melós. Volt nagy cirkusz, de azóta szelidebbek. De nem fizetnek meg becsületesen senkit. És kóreai nem zsidó!

Ami a cigányokat illeti, én is dolgoztam velök, és megértem a válalkozót aki nem veszi fel a cigány melóst. Mert szorgalmasak voltak, akartak dolgozni amíg látótávolsában voltam. Ha elmentem fél órára és viszajöttem, az alatt három órányi munkát csináltak meg és még pihentek is. Aztán szét kellet szedni az egészet és újra csinálni rendesen. Ha a szöget fejével lefele adtam a kezébe, úgy akarta beverni. Az nem jutott eszébe, hogy megfordítsa. Szóval minden három cigány melóshoz kellet egy fehér aki irányítja őket. Na erre egy válalkozónak nincsen pénze.

2012. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
39%

mustafa33!


Nos ismerek olyan cigány asszonyt aki 1973 óta dolgozik egy kórház konyháján, becsületesen, és olyat is aki 11 éve dolgozik a Sonyban. Olyat is aki dolgozik egy német autóalkatrész-gyártó cégnél három műszakban és mellette hétvégenként a szakmájában (burkoló) "maszekol".

Ez természetesen nem a többség, de amikor beszélgettem velük kivétel nélkül mindegyik azt mondta, hogy nekik a szüleik azt tanították, hogy a megélhetéshez dolgozniuk kell.

De ez nem a többség. A többség nem dolgozik ilyen olyan okok miatt. De nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy a "szüleik azt tanították"!

Én abban, hiszek, hogy a gyerek olyanná válik amilyen mintát lát. Ha egy gyerek erőszakot lát akkor olyanná válik, ha tanulni és dolgozni tanítják akkor meg olyanná. Ezért írtam azt, hogy nekem meggyőződésem, hogy a gyerekeknél kell megragadni a problémát, de nem úgy mint ahogy most történik. Persze mindig vannak kivételek, és van aki nem tanul semmiből.

Én is megértem a vállalkozókat. Egy vállalkozónál cél a termelékeny és pontos munkavégzés, mert különben nem marad életben a piacon.

Viszont a másik oldalon folyamatosan az a kérdés, hogy miért nem dolgoznak a cigányok?

Viszont akik hajlandóak lennének dolgozni azoknál nagy hátrány a származás!

Mi az ellentmondás feloldásának az útja?

2012. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

22-23-24 - es hozzászólásért már érdemes volt beleolvasni. :)


Remek meglátások, magam is ezen a véleményen vagyok.

DE!


1, miért kell mindent az állam, a többségi társadalomtól várni?


1956 után negyedmillió magyar özönlött nyugatra, mégsem kellett milliárdokat költeni a német, az osztrák, az amerikai kormánynak magyar-integrációra, mert rövid időn beilleszkedtek az emigráns magyarok. Hogy miért?


Mert BE AKARTAK ILLESZKEDNI! Volt rá hajlandóság!


Az a baj, hogy integráció-ellenes SZUBKULTÚRA, ELLEN-"kultúra" alakult ki a cigányoknál.

Szamurájkardos magyar-verő bűnöző késelő rajcsávók.


Mégis hogyan lehetne a lelkükre beszélni? Tippek?


2, gyerekkor, mintakövetés stb.


Így van.

Ismét felmerül a kérdés.

Szülők munkakerülő bűnözők. Kisfiú ártatlan csemete. Még!

Pár év és bűnözőpalántát nevelnek belőle.


Mit tegyünk?

Szakítsuk ki még idejében a környezetéből és kerüljön állami gondozásba?

Ez szinte kivitelezhetetlen és megint iszonyú pénz az államnak, ráadásul egyáltalán nem kecsegtet tuti sikerrel. Persze eddig is számtalan cigánygyereket mentett meg a cigánysorról és a bűnözővé válástól, de a hatékonyság nem kielégítő.



Ez a vállalkozó - cigány munkavállaló történet is telitalálat. 22-es csapdája.


A bizalmunkkal visszaéltek, de azt a bizalmat vissza lehet és vissza is kell szerezni.


Tudom, kettőn áll a vásár, de a labda most a cigányok térfelén pattog.

2012. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Hát azért az említett kormányok nem kis pénzt ölnek a hozzájuk érkezők integrálásába, bár persze nem konkrétan a magyarokba, hanem úgy általában a bevándorlókba. Természetesen mindez semmit sem érne, ha a másik fél vagyis a bevándorló nem teszi a mérlegbe a saját magáét. Talán jó példa erre a nagyon bőkezű kanadai bevándorlási rendszer, amivel aztán többek között a magyar cigányok is keményen visszaéltek.

Természetesen az általad említett szamurájkardos banditák lelkére nem kell beszélni. Az már nem az a kategória, ahol ezt meg lehetne tenni. Ott már az elrettentő erő marad, ami nálunk alig van. Szerintem egy kőkemény bűnözőt rábeszélni valamire kb olyan, mint az oroszlánt rávenni, hogy holnaptól ne egyen zebrát. Előfordulhat, hogy sikerül, de igen ritkán. 10-ból egyszer, vagy még kevesebbszer.


A cigánygyereket kiszakítani a környezetéből teljesen úgysem lehet, pedig amúgy lehet, hogy ez lenne a megoldás. Ez több okból is kivitelezhetetlen, és nem feltétlenül a pénzre gondolok.

De az mindenképpen megoldható amit feljebb is írtam, vagyis, hogy az ideje nagyobb részét, ne töltse a számára káros környezetben.

Gondoljuk végig.

Ha mondjuk az óvodától indulunk el kell felejteni, hogy majd az iskola előtt 1 évvel elég óvodáztatni a gyereket. Mondjuk ha jól tudom ez már bekövetkezett, mert mintha azt olvastam volna, hogy kötelező az óvoda 3 éves kortól. Egy nap 24 órából áll és az óvodák jellemzően minden településen vannak. Tehát ha mondjuk kötelező reggel 7-től este 6-ig óvodáztatni a gyereket (szociális helyzettől függően, aminek a felmérésére elvileg adott a gyermekvédelmi szolgálat) akkor a káros környezetben a gyerek már csak 13 órát van, tehát szinte 50%-ban nem. Ehhez hozzátehetjük, hogy elméletileg megvalósítható a hétvégi foglalkozás is, persze minden pénzkérdés.

Tehát megoldható, hogy a hátrányos helyzetű gyerek a számára kedvező környezetben, megfelelő napi étkeztetés mellett töltse el a napját és szinte csak aludni járjon haza. Lenne nagy felháborodás a cigányok részéről? Hát lehet, de simán megmagyarázható a gyerek érdekeivel, mert ha kell össze is lehet hasonlítani a két környezetet.

Sok pénzbe kerül. Sokba, de lehet tompítani, mert véleményem szerint az ilyen gyermekek részére folyósított családi pótlék átcsoportosítható lenne a mindenkori intézmény felé azzal a kikötéssel, hogy kizárólag az adott gyerekre költhető. Vagyis ruházatra, játékra, kajára egyebekre és szigorú pénzkezelési követelmények mellett.

Lenne nagy felháborodás a cigány vagy egyéb hátrányos helyzetű szülők részéről? Naná! Kevesebb jutna piára, meg a játékgépre. De megvédhető lenne egy ilyen intézkedés. Persze. A pénzhasznosulás nagyságrendekkel jobb lenne mint most, mert a pénz az adott gyerekre menne, ami az eredeti cél is.

Az iskolában hasonlóan lehetne elképzelni, mondjuk reggel 8 és délután 6 között és hétvégi programokkal. Ez nem csak a tanulásról szól. Tanulni nem kellene többet mint most, csak sokkal valószínűbb, hogy az anyag megtanulásra kerülne és a lecke is elkészülne. A többi időben mehet a játék vagy egyéb közösségi foglalkozások. Itt is a fő cél a tanulás mellett az egészséges környezet a gyerek számára. Természetesen a mostani családi pótlék összege követné a gyereket az iskolába.

Állítom, hogy a gyerekekkel való foglalkozás egy generáció felnőttkorba kerülése alatt megváltoztatná gyökeresen a problémát, mert a gyerek teljesen más mintát látna, mint amit most lát. Én abban hiszek, hogy a gyerek az gyerek, tökmindegy a származása. Amerre hajlítjuk arra fog hajlani. Volt egy nálam okosabb ember aki valami olyasmit mondott hogy:


„Adj nekem egy emberi alapanyagot és én bírót vagy rablógyilkost faragok belőle”


Lehet, hogy nem pontos az idézet, de a lényeg benne van.

A pénzügyi kérdésekről meg annyit, hogy nem feltétlenül kerülne ez többe, mint amit ma egyébként is elköltenek a cigányok felzárkóztatására. Az a pénz így is úgyis elköltésre kerül, csak az nem mindegy, hogy mire.

Meg azért azt se felejtsük el, hogy ennek a pénznek a többszörösét el lehet költeni a börtönök fenntartására az állandó szaporulat segélyezésére, a megtámadott emberek kártalanítására...stb.


Ezen kell elgondolkodni. Önös érdek ez, mert ezzel a problémával valamit kezdeni kell, mégpedig sürgősen.


Ja még egy.


A cigányoknál hiába pattog a labda, mert a többségük nem is érti a mai napot, nemhogy a jövőn gondolkodjon. Ezt megtapasztaltam egy párszor amikor foglalkoztam velük, és megkérdeztem, hogy mi lesz holnap, holnapután vagy azután. Csak az itt és most számított.

2012. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 mustafa33 ***** válasza:

Ismerek olyan cigányt is aki orvos. De ez a fehér holló. És nem a péróbol került ki, az apja jó hírű prímás volt.

nem ezekről van szó.

A gyerekek kiragadása a hagyományos környezetből nem megoldás. Ezt már próbálták máshol más etnikummal (Ausztrália - aborigenek) sikertelenül, a cigányokkal is már II. József megpróbálta.

Amíg a felnőttek nem vezetik a gyerekeiket a tanulás felé, nem lesz siker. A szülő (idősebb) példája kell. De sajnos a példakép jelenleg az aki minél többet ült.

Sajnos a jó példa nem ragadós. Kassán ama híres Lunik IX lakótelep is azzal a szándékal lett építve, hogy egy cigány egy rendőr volt a séma a lakás osztásnál. Gondolták (a megyei pártbizottságon) hogy majd a jó példa jó hatásal lesz a cigányokra. Az eredményt ismeri az egész világ. A rendőrök pár hónap utány elmenekültek.

Ha egy fehér család keveredik közéjök, az szokot lezüleni az ő szintjükre.

2012. szept. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
20%
Senki nem mondja, hogy jobb lett volna. Hitler egy eszelős volt, a fejébe vett valamit és a rögeszméjével meghülyített egy csomó embert.
2012. szept. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Kedves hosszan válaszoló... A cigányság több száz év alatt sem tudott beilleszkedni, és ezután sem fog. Felvonultathatsz te akármilyen szakmai gárdát, és rájuk locsolhatsz akármennyi pénzt, ezek akkor sem lesznek mások. Mindannyian emberek vagyunk, és nem különbözünk? Egy frászt. A cigány fajta vitalitási, és szaporodásbiológiai szempontból nagyon fejlett, de értelmi szintjében, szorgalmában, és érzelmi intelligenciájában messze elmarad más népektől. Ha egyszer elvonatkoztatnánk végre Hitlertől, és úgy szemlélnénk a fajelméletet, mintha ő sosem létezett volna, bizony látnánk, hogy mennyi igazság van benne. A kutyák is mind kutyák, elvileg nem különböznek. Még is, a rottweiler megítélése egészen más, mint egy golden retrieveré. Más a genetikája, más célból tenyésztették. Lehet egy rotiból is terápiás kutyán nevelni, és talán soha életében nem fog megharapni semmit, és a golden is térhet rossz útra, de ettől mindenki tudja, hogy mit várhat a két kutyától alapvetően. Aki elhiszi, hogy a cigány tökéletesen ugyanolyan fajta ember, mint mondjuk a szláv, az hatalmas tévedésben él. A magam részéről örülnék, ha eltakarodnának innen. Nem akarom, hogy meghaljanak, de húzzanak innen a francba. Szeretnék anélkül kertészkedni, hogy előtte 3 méteres kerítést csinálnék. Szeretnék anélkül sertést tartani, hogy minden reggel gyomorideggel nézzek az ólba, hogy meg vannak-e még. Szeretném, ha biztonsággal közlekedhetnék az utakon, és nem kellene attól rettegnem, hogy egy cigány a szakadt F astrájával nekem jön, és cserébe még agyon is ver, vagy épp nem fizet, mert biztosítója sincs. Szeretném, ha nem kellene rettegnem, hogy a menyasszonyom élve eljutott-e az egyetemtől az albérletig. Ezeket mindet szeretném, és leszarom a jogaikat. Takarodjanak innen a francba!
2012. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim válasza:
0%
Csak röviden de genetikailag az emberek mind nagyon közel állnak egymáshoz. És ezért mondom hogy a fajelmélet az nettó baromság. Rosszul vagyok attól amikor nekem mindig ezeket a idióta tudományos kutatásokat mutogatják hogy tessék ilyenek a cigányok és ilyenek a zsidók. Dr. prof. Senki megmondta hogy így van tehát így van HOZZÁSZÓLÁSOKAT
2012. okt. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!