Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nagy Britannia hadserege még...

Nagy Britannia hadserege még mindig benne van a világ elitjében?

Figyelt kérdés
Egy időben a tengerek urai voltak ők,abszolút ők voltak azok akiktől mindenki tartott és féltek is de most ugye egyértelműen USA a világ csendőre.Most olvastam valahol,hogy egyre jobban zuhannak a britek és nem értem miért? Persze Oroszország is nagyobb és erősebb és Kína is de vajon hányadikak lennének egy képzeletbeli ranglistán ők? Ha Nagy Britanniáról beszélünk akkor abba beletartozik (Illetve ha ne adj' isten háború lenne ezen országok is Anglia mellet lennének)Kanada,Ausztrália,Új-Zéland. Ha ezt vesszük alapul akkor nem is kicsik ők.Mit gondoltok?

2012. szept. 14. 07:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%

A NATÓ-ban a briteké a második legnagyobb hadsereg a briteké az USA után.

A britek nem gyengék. Még a második világháborúban sem voltak gyengék, mert képesek voltak védekezni a német haderőkkel szemben, és akkor a német hadsereg cask egy kicsivel volt lemaradva az USA, USS hadseregétől.

2012. szept. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem számszakilag Franciaországnak nagyobb hadserege van.

Hogy melyik a jobban felszerelt, jobban kiképzett, tapasztaltabb azon már lehet vitatkozni. Hogy most a Challenger 2es e jobb vagy a Leclerc, hogy a brit fregattok e jobbak vagy a franciák az már más kérdés. De szerintem számszakilag Franciaországban többen vannak egyenruhában.

Mellesleg Franciaország az USA után az egyetlen amely rendelkezik normális repülőgéphordozóval.

2012. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
A legjobbak <3
2012. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Az első és a második válaszoló rosszul tudja, ugyanis az Egyesült Államok után Törökországnak rendelkezik a legnagyobb haderővel a NATO-ban!


A brit és a francia fegyveres erők pedig körülbelül egy szinten vannak! Mindkét ország ugyanakkora összeget fordít hadi kiadásokra! 2011-ben az Egyesült Királyság hadi kiadása 62,7 milliárd USD volt, Franciaország hadi kiadása pedig 62,5 milliárd USD!


Amúgy itt van egy link a Brit Hadsereg jelenlegi felszereléséről ha érdekel: [link]

2012. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Önmagában az Egyesült Királyság még mindig erős, az egyik legfontosabb ''fegyvere'' a földrajzi elhelyezkedése, ami miatt Franciaország megszakadhat se fogja tudni túlszárnyalni. Hozzátenném, hogy egy esetleges vészhelyzet esetén beindulna a régi birodalmi gépezet és Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, sőt még az USA is megvédené Angliát...
2012. szept. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Repülőgép hordozók terén az USS után Az orosz hadsereg jön...

Bár az Egyesült Királyság, már nincs benne a TOP 5 ben sem, mégis , azért az angol desszantosok nagyon ott vannak (Pl. Discavery frontembere is angol desszantos volt...)

2012. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat elsősorban.

Nekem személy szerint mindig nagyon érdekes vagy inkább tiszteletreméltó volt a Brit hadsereg,mert az I.világháborúban is és a II.-ban is nagyon eltökéltek voltak és hősiesen szálltak illetve üzentek hadat az akkori Német hadseregnek ami abban az időben nagyon erős volt,sőt erősebb mint Nagy Britannia. (Most első sorban az Európai részére gondolok)

Persze tudom van aki azt mondja,hogy azért nyertek mindig a britek mert az USA ott állt mögöttük és aztán egy oldalon harcoltak a Náci Németország ellen. De az USA vonakodott az európai harcoktól és csak később csatlakozott Angliához és addig ők egyedül tartották a frontot hiszen akkor már Franciaország elesett.

Visszatérve a jelenben szerintem az is sokat számít.hogy melyik országnak mekkora tapasztalata van a háborúkban.

Azt gondolom Kínának hiába van óriási hadserege és fegyverzete ha igazából nincsen annyi tapasztalat mint az USA-nak, Angliának, vagy Oroszországnak.

2012. szept. 15. 06:48
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A harctapasztalt generáció, már nem fog harcolni, az új pedig nem volt nagy háborúban, tehát egy ország múltja már lényegtelen e téren...
2012. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Benne hát.Challenger harckocsit fejlesztettek ami a legjobbak közt van.Ballisztikus rakétahordozó tengeralattjáróik is vannak így stratégiai nukleáris csapásmérésre is képesek lennének(hagyományos flottájuk viszont már nem valami erős).Légierejük is elég ütőképes,kapni fognak az F-35-ből is.
2012. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az F-35-tel a flottalégierőt is ismét ütőképessé tehetik.
2012. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!