Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nagy Britannia hadserege még...

Nagy Britannia hadserege még mindig benne van a világ elitjében?

Figyelt kérdés
Egy időben a tengerek urai voltak ők,abszolút ők voltak azok akiktől mindenki tartott és féltek is de most ugye egyértelműen USA a világ csendőre.Most olvastam valahol,hogy egyre jobban zuhannak a britek és nem értem miért? Persze Oroszország is nagyobb és erősebb és Kína is de vajon hányadikak lennének egy képzeletbeli ranglistán ők? Ha Nagy Britanniáról beszélünk akkor abba beletartozik (Illetve ha ne adj' isten háború lenne ezen országok is Anglia mellet lennének)Kanada,Ausztrália,Új-Zéland. Ha ezt vesszük alapul akkor nem is kicsik ők.Mit gondoltok?

2012. szept. 14. 07:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Off: kérdező: elmmondom, hogy Anglia a II. Vh-ban az amcsik nnélkül elbukott volna! Ha nem támogatják őket, fegyverekkel, katonákkal, akkor arra a sorsra jut, mint Fo.


Ha nem hiszed el, akkor olvasgass utána a dolognak, nézd meg az akkori statisztikákat stb.

2012. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Olvassad el a kérdést és utána írj ide...Nem a II.Vh-ról tettem fel a kérdést hanem az egész Nagy-Britannia történelmét vettem kalap alá,hogy amikor még USA kis szutyok nemzet volt akkor már Anglia bőven a világ ura volt és gyarmatok is voltak nekik bőven. A II.vh-ban egyértelmű,hogy az Angolok elestek volna...ez nem is vitás de azért kitartó és harcos egy nemzet a Brit még mindig szerintem..
2012. nov. 19. 06:59
 13/18 Tottenham válasza:

Szia!

Ha Egyesült Királyságot nézem (UK) akkor valóban nincsenek benne a top kategóriában de ez persze nem azt jelenti,hogy gyengék! De Usa,Német,Török,Izrael,Oroszország,Kína...valószínűleg erősebbek.De! Ha a brit nemzetközösséget nézem (Kanada,Új-Zéland,Ausztrália...)akkor viszont nagyon kemények!Ez egy nagy család...Szóval ha konfliktus érné Angliát akkor számolni kellene a nemzetközösség tagjaival és nem utolsó sorban az Egyesült Államokkal is és az már elég erős banda! :)

2012. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Ha ezzel kapcsolatban hiteles infót szeretnél, akkor ezt a listát ajánlanám: [link]

A főoldalon a TOP10 lista szerepel. E szerint az Egyesült Királyság a világ 5. legerősebb országa.

Az oldal szerkesztői a hadseregek mérete, technikai fejlettsége, mozgási képességei, ütőképessége stb szempontok szerint állítják össze a listát a neten elérhető hírszerzési adatok (CIA, NSA, MI6...) alapján. A lista minden évben változik, illetve bővül, jelenleg 68 ország adatait tartalmazza. A teljes lista elérhetősége: [link] /countries-listing.asp

Ezt a listát használja a legtöbb újság is, ha viszonyítási alapokra van szüksége. (Újság alatt azokat a médiumokat értem, amelyek pontos adatokra szeretnek támaszkodni és megjelölik a forrásaikat is.)

Az Egyesült Királyság ezt a helyezést már évek óta tartja, a lista a hatodik-hetedik helytől lefelé szokott változni...

2013. okt. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
LOL 1000éves nagyhatalom a 61. sz ;) D:D:D:D::D:D
2014. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Már Churchill óta nem világhatalom Anglia.Középhatalomnak talán jóindulattal lehet nevezni.Egymagában egyetlen európai ország sem igazi világhatalom,együttesen tényezők csak.
2014. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem ebben a linkelt rangsorban vannak hülyeségek. pl. Kanada vagy Szaúd-Arábia előrébb való, míg Izrael túlértékelt. hiába fejeltség hiába az atom vannak nála erősebbek. Irán pl úgy lenyomná hogy csak nyekkenne
2014. jún. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát igazad van, nincsenek most a toppon, jelenleg a nyolcadikok, de véleményem szerint erre nem szolgáltak rá, mivel ha a számokat nézzük, akkor biztos kiestek a top 20-ból. De ugyebár ez ennél bonyolultabb, mert nem csak a mennyiség számít, hanem a minőség, a technikai felszereltség, a nukleáris erő is, meg az is, hogy mennyire mobilis a hadsereg. De szerintem még így is túlzó a 8. hely. Törökország, vagy Egyiptom jobban megérdemelné.
2021. szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!