Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vélemény egy esetleges újabb...

Vélemény egy esetleges újabb világháborúról?

Figyelt kérdés

Mostanában kicsit zavaró, hogy majdnem minden harmadik kérdés egy III. világháborút vizionál.


Én viszont úgy gondolom, hogy a XXI. században vagy akár később sem lesz világháború, ami a hidegháborúnak köszönhető. Ugyanis akkor kialakult egy kvázi "egészséges" erőviszony. Egyik fél sem tudod igazán mind technikailag, sem létszámban a másik fölé kerekedni, ráadásul az atomrakéták megjelenésével, furcsa mód kialakult egy olyan visszatartó erő, hogy ha az egyik kilövi a rakétáit akkor mennek a másiké is. Nyílván valóan ezt senki sem fogja megkockáztatni.


Tudatában van mindenki annak, ha itt csak egy rakéta elindul, onnantól kezdve nem az országok pillanatai, hanem az emberiség napjai vannak megszámlálva. Nem gondolnám, hogy ez valaha bekövetkezne ráadásul ez a biztonság érzet csak fokozódott az SZU. felbomlása után.


Tehát gyakorlatilag az atomrakétáknak köszönhetjük, hogy az emberiség a valaha volt, leghosszabb békekorszakát éli. Annak ellenére mondom ezt, hogy tisztában vagyok, azzal, hogy rengeteg más lokális háború van a világ számos pontján és sajnos ezek nagyobb többsége a világ amúgy is hátrányos helyzetű pontján, de még sincs ott az emberben az a félelem, hogy itt most bármikor elszabadulhat a pokol.


És még az ENSZ-ről nem is beszéltem, amely igyekszik minden problémát diplomáciai problémát megoldani. És én is tudom, hogy az ENSZ felépítése ilyen formán nem valami hathatós erőt képvisel, de azért, az első világháború utáni Népszövetséghez képest mégis abszolút előrelépés.


Ráadásul a sport események is hozzá járulnak, ahhoz, hogy a nemzetek közötti erőfitogtatásnak is legyen egy békésebb színtere. lehet, hogy bután hangzik, de azért szerintem mindenki oda figyel például, az olimpiákon az USA-Kína vagy a Magyar-Romám, Francia-Német párviadalokra.


Érdekelnek mások véleménye is ebben a témában. Szerintetek?


2012. okt. 13. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam és hallottam olyat is hogy az unió összeomlása akár háborúhoz is vezethet.És ezt nem más mint Angela Merkel mondta.
2012. okt. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak félig van igazad. Szerintem egy iszlám fanatikust nem igen hatna meg a kölcsönös elrettentés elve. Nekik az a lényeg, hogy majd a másvilágon jó legyen, akár fel is robbantanák a bolygót érte. Szóval szerintem sokkal nagyobb fenyegetés az iszlám terror, akiknek egy földöntúli ködösítés van beadva, mint egy materialista SZU., akik nyilván ezen a sárgolyón szeretnék jól érezni magukat.
2012. okt. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz háború, a kisebb zavargásokat, pedig a NATO, és az ENSZ helyre teszi...
2012. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Én viszont úgy gondolom, hogy a XXI. században vagy akár később sem lesz világháború, ami a hidegháborúnak köszönhető."


Hihető... :D

2012. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A sport speciel nem hiszem, hogy sokat számít. Irán és Izrael például ugyanúgy ott volt az olimpián, mégis ki akarják egymást nyúvasztani.

Lokális háborúk elképzelhetőek, gyakorlatilag nem is nagyon volt év, amikor ne lett volna valami komolyabb katonai offenzíva a Föld vmely két vagy több állama között.


Egy világháború ma senkinek se lenne jó. És erre kicsi az esély főleg gazdasági szempontból. A nagyhatalmak között olyan iszonyat kereskedelmi ügyletek vannak, hogy nem éri meg kockáztatni.


Plusz a végére egy idézet a Peacemaker c. filmből, ami azóta is megállja a helyét:

"Nem attól kell félni akinek 10 atombombája van, hanem attól akinek csak 1."


ENSZ. Nos igen a Biztonsági Tanácsnak elég nagy a hatalma katonai kérdésekben, de sajnos olyan szinten bürokraták lettek, hogy képtelenek bármiben is dönteni. Ha valamit a nyugati országok felvetnek, azt Kína és/vagy Oroszország vétózza, vica versa. Miközben emberek 10 esetleg 100ezrei halnak meg. A közgyűlés meg egy kabaré. Mindenki elmondja mi lenne jó, aztán a kutyát se érdekli.


Ám érdekes, amikor valami hatalmas katasztrófa van, össze tud fogni a világ (pl Fukusima, szökőár Indonéziában stb).

2012. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Második válaszoló ebben egyetértünk. Viszont azt is nézd, ha itt valamely terror szervezet robbantana, akkor eltűnnének a konfliktusok és hirtelen csak egy közös ellenség lenne.


Negyedik válaszoló, nem kérdtem, hogy hidd el pusztán csak egy hipotézis.


Grendo lehet, hogy az Izraeli-Palesztin konfliktust pont nem, de számos más ország számára viszont jótékony hatással van, az hogy "kieresztik" a fáradt gőzt.

Hozzászólásod többi részével egyetértek. Továbbá, úgy gondolom, hogy az emberiség legfontosabb háborúja az lesz, hogy képes lesz-e igazán felnőni úgy szimbiózisban éljen a Földünkkel. Szerintem erről fog szólni a XXI. század.

2012. okt. 13. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:

"Második válaszoló ebben egyetértünk. Viszont azt is nézd, ha itt valamely terror szervezet robbantana, akkor eltűnnének a konfliktusok és hirtelen csak egy közös ellenség lenne."

A terrorizmus nemzetközi méreteket ölt, akkor már baszhatod a nemzetközi összefogást, ha Londont, Párizst, Washingtont, Moszkvát, Berlint, Canberrát, stb. a levegőbe repítették...


"Grendo lehet, hogy az Izraeli-Palesztin konfliktust pont nem, de számos más ország számára viszont jótékony hatással van, az hogy "kieresztik" a fáradt gőzt."

Például az oroszokra és a grúzokra is igen jótékony hatással lehetett... :)


"Hozzászólásod többi részével egyetértek. Továbbá, úgy gondolom, hogy az emberiség legfontosabb háborúja az lesz, hogy képes lesz-e igazán felnőni úgy szimbiózisban éljen a Földünkkel. Szerintem erről fog szólni a XXI. század."

Nem fog. A klímaváltozás jövőt illető hatásai már most készpénzként vannak véve, az EU bohóckodik egyedül. A jövő arról fog szólni, hogy az egyenlítő lakhatatlan lesz, Skandináviában riviéra lesz az oroszokkal együtt, elolvad az északi sark (ettől pár évre vagyunk) és grönland valamint az északi országok iszonyú méretű klimamenekültekkel lesznek "megáldva". Ennek ellenére én is tartom, hogy a 21. században, a nagyfokú összefonódásoknak köszönhetően nem várható komoly háború. A statisztikák szerint évről-évre kevesebb országok közötti háború van, helyette a polgárháborúk és egyéb konfliktusok veszik át a prímet.

2012. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!