Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Érettségi után hová menjek...

Érettségi után hová menjek továbbtanulni, hogy hivatásos katona lehessek a honvédségnél hadnagyként?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2009. aug. 13. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemre.
2009. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és az mennyire kemény suli?Azaz nehéz elvégezni?
2009. aug. 13. 20:14
 3/14 anonim ***** válasza:
De mehetsz a helyi toborzó irodába is érettségi után és ott megmondják kikre van szükség és mit tanulj.
2009. aug. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem! Szóval ha érettségei után bemegyek egy toborzóirodába, akkor ott megmondják, hogy mit kell tennem! Köszönöm szépen!:)
2009. aug. 13. 20:21
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok. A Zrínyi oldalán tájékozódhatsz.

[link]

A toborzóval vigyázni kell, ők leginkább a szerződéses szolgálatot ajánlgatják, de úgy, hogy észre sem veszed. Ha tényleg hivatásos és tiszt akarsz lenni, akkor az egyetemet próbáld, mivel szakirányú végzettség nélkül sehogy nem lesz belőled tiszt.

2009. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a linket és a segítségeteket!
2009. aug. 13. 20:52
 7/14 anonim válasza:
47%

bármilyen humán diploma megszerzése után is jelentkezhetsz tisztnek amúgy, sokan csinálják így.

De a legegyenesebb út tényleg a Zrínyi, bár elég kemény a felvételi és itt nem csak a fizikai alkalmasságira gondolok.

sok sikert!

2009. aug. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De ha tiszt szeretnék lenni a Zrínyin kívül milyen lehetőségeim vannak? vagyis csak ha oda járok akkor lehetek?

vagy milyen módon lehetek még katonatiszt?

2009. aug. 13. 23:44
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben tiszt szeretnél lenni csak a ZMNE van ma Magyarországon. Rengetegféle karral és szakkal. Tehát válogass. Keresd meg a honlapjukat.


S adaléknak:

A ZMNE létrejötte


1996. szeptember 01-jétől a katonai felsőoktatási intézmények kiváltak a Magyar Honvédség szervezetéből (hadrendjéből). Az akadémiából létrejött a Hadtudományi, valamint a Vezetés- és Szervezéstudományi (egyetemi) Kar. A Kossuth Lajos Katonai és a Szolnoki Repülőtiszti Főiskolát főiskolai karokként integrálta az egyetembe, amely három bázison (Budapest, Szolnok, Szentendre) folytatta működését.


További jelentős változást eredményezett az egyetem szervezeti felépítésében az 1997 januárjában megkezdett vertikális integráció. Ennek eredményeként 1997. szeptember 01-jei hatállyal az önálló főiskolai és egyetemi karok összeolvadtak, így a továbbiakban két – az előzőekben már bemutatott – egyetemi kar működött. Az újonnan megalakított Repülőtiszti Intézet, az intézményünkbe integrálódott a NATO Békepartnerségi Katonai Nyelvképzési Központ, valamint a Stratégiai Védelmi Kutató Intézet tovább erősítette az oktatás és a kutatás feltételeit.


2000. január 1-jétől a katonai felsőoktatási intézmények integrációjával a Bolyai János Katonai Műszaki Főiskola mint a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Bolyai János Katonai Műszaki Főiskolai Kara működött tovább.


A 2001. július 1-jétől tovább folytatódott a haderőreform keretében az egyetem átszervezése és új szervezeti struktúra jött létre.


2001. szeptember 1-jével a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem szentendrei telephelyén lévő állomány beköltözött az egyetem Budapest Üllői úti telephelyére.


A képzés 2004. szeptember 1-jétől - a Bolyai János Katonai Műszaki Főiskolai Kar, valamint a Vezetés- és Szervezéstudományi Kar egyesülésével - már két egyetemi karon: a Kossuth Lajos Hadtudományi Karon, valamint a Bolyai János Katonai Műszaki Karon folyik.[1]


2008. szeptember 1-jétől a Bolyai János Katonai Műszaki Kar - az Üllői úti épület eladása[2] után - is az egyetem Hungária körúti kampuszán kapott helyet, így jelenleg az egyetem mindkét kara egy kampuszon működik.

2009. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Hát most ez hogy jött hogy épp hadnagyként szolgálj? Majd a végzettségedhez képest ajánlanak fel rangot :) Öt év szerződéses viszony után lehet hivatásos katona. Ha engedélyezik. :)
2009. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!