Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek mi lehet a követke...

Szerintetek mi lehet a következménye az új háborúnak a közel keleten, egy új világháború hamarosan?

Figyelt kérdés

Mindenhol erről cikkeznek. Nem lenne jó 1 új vh, amikor már az előzőek is rengeteg szenvedéssel jártak, de úgynézki a 3. még ezeken is túltenne. Atom, vegyi, biológiai fegyverek.

Vajon meg tudnak egyezni az amcsik és az oroszok hogy hogy osszák el az olajat v nekünk annyi? :S


2012. nov. 17. 16:05
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

köszi a megnyugtatást :)

így már kevésbé félek, azért szeretnék még együtt lenni a bnőmmel :'(

2012. nov. 18. 00:54
 22/36 anonim ***** válasza:

"Nem, még egyelőre távol állunk egy igazi világháború kirobbanásától, még ha az USA és szövetségeseik lerohannák Iránt, akkor is csak egy regionális közel-keleti háború bontakozna ki. Oroszország meg az USA kerülik a direkt konfrontációt, mert tudják milyen következményekkel járna köztük egy háború."


pont ezért nem "rohanja le" az usa a közekeletet, te nagyonokos.


Szeretem ezeket a híradókból meg népszerű netes oldalakról informálódó embereket, akik nyomják magabiztosan amit a mainstreamtől hallanak, és ha valaki mást állít, annak nem néznek utána, hanem rögtön túlkiabálják.


(És mivel tudom, hogy most az indexesek/origosok engem kucur.info-snak néznek, leszögezném, hogy nem, nem olvasom a kuruc.info-t, az is durván ferdít, csak ők a nagymagyarokat célozzák.)

2012. nov. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igen is lehetséges komolyabb konfliktus. Az Arab liga már így is elítélte Izrael civil lakosok ellen elkövetett bombázását, és több arab vezető is a Gázai övezetbe látogatott. Nem azért, de Izrael már lerombolta a palesztin kormányépületet is. Ha egy izraeli bomba eltalálná mondjuk az egyiptomi miniszterelnököt, vagy a török miniszterelnököt (aki szintén a térségbe akar látogatni), akkor utána olyan válaszcsapásra számíthatnak, ami után megnézhetik magukat. Találjanak csak el egy magas rangú tisztségviselőt, és következménye lesz! Utána már csak politikai kérdés lesz, hogy ki lép még be a háborúba.

De akár még az is lehet, hogy nem ölnek meg magas tisztviselők, de az arabok megelégelik a palesztinok lemészárlását, és letámadják Izraelt. Akármelyik megoldás súlyos háborúhoz vezetne.

2012. nov. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
jajj Istenem :'(
2012. nov. 18. 02:25
 25/36 anonim ***** válasza:
Az hogy '45-ben ledobtak az atomot hogy jon ehhez a helyzethez?? Ott egy elhuzodo haborut zartak le, ehhez kepest a mostani helyzet koszonoviszonyban sincs vele. A mostani nagyhatalmaknak van atombombajuk, de nem azert hogy ilyen helyzetekben csak ugy dobaljak oket. Foleg nem Europa felett! Amit te irsz az nagyon messze van a valosagtol.
2012. nov. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
37%

23

Már nem azért, de Izrael az őt támadó katonai célpontokra mér csapást, és nem a civileket támadja - szemben a direkt civileket támadó palesztinokkal. Áruld már el nekem, ezt miért olyan nehéz felfogni?

2012. nov. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 26.! Látom milyen értesült vagy! ÉN utoljára csütörtökön néztem meg a dolgokat, akkor 16 palesztin CIVIL, és z izraeli halt meg. Ez aztán a mészárlás palesztin részről! Gratulálok...

meg mondjuk a palesztinoknak nincsenek überfasza óvóhelyeik, Vaskupola rendszerük stb.

meg ne mondd nekem, hogy ha NAGYVÁROSOKAT bombáznak, akkor csak katonai célok vannak. Ez kb olyan, mintha szlovákia elkezdené lőni Budapestet azért, mert szerinte vannak ott rakéták...

Kérdésre válszolva egyetértek az 5.-Kel,és szerintem is ha más országok is becsatlakoznak nagy balhé lehet! ÉS ugye Egyiptomban milliós felvonulások vannak a zsidók ellen!

2012. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Bocsánat azt akartam í'rni, hogy 3 izraeli halt meg akkor, csak elgépeltem!
2012. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
50%

Ernő:


[link]


várj, kitalálom: a wiki számodra nem elég megbízható forrás, igaz?

2012. nov. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

22/29


Majdnem ugyanazt állítjuk mindketten, akkor meg mi a f*szt kötekedsz, áruld már el. Amúgy képzeld, nem csak a különböző hírportálok alapján állítom fel a véleményem egy adott témáról, hanem olvastam már a Közel-Kelettel foglalkozó szakirodalmat is, mivel behatóbban is érdekel a téma.


Amikor az egyiptomi miniszterelnök Gázába látogatott, Izrael három órás tűzszünetet rendelt el, ha a török miniszterelnök odalátogat, akkor is ugyanez fog történni. Azért az izraeli hadvezetés sem hülye.

2012. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!