Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehetek egy katonaságon...

Hogyan lehetek egy katonaságon az, aki ellátja a sebeket, sérüléseket, stb?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Katonai orvos? Orvosi egyetem, majd honvédelemnél megkérdezed hogy mire kell szakosodni utána és milyen egyéb követelmények vannak (kiképzés).
2012. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Szalitéc? Egy kb kéthetes kiképzés.
2012. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.Hol kell elindulni?Hol kell jelentkezni?
2012. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Egy kb kéthetes kiképzés."

Csak a katonai kiképzés minimum fél év. A honvédségben meg ma már sebészeket alkalmaznak harci sérülések ellátására, amihez ki kell járni az orvosit.

2012. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Anno,amikor sorkatona voltam,részt kellett vennem egy hasonló tanfolyamon...alap dolgokat tanítottak.Egy sebész orvos volt a kiképző,de ez csak formaság volt akkoriban,hogy papíron meg legyen a kellő létszám.A mai hadseregben valószínű,hogy orvosnak kell lenni hozzá.
2012. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ez engem is érdekel.Hol kell elindulni?Hol kell jelentkezni?"


Le mész a gyengélkedőre és jelentkezel az Eü tisztnél. Ha van szabad hely kiképeznek.

2012. nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Felcser
2012. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" Anno,amikor sorkatona voltam,részt kellett vennem egy hasonló tanfolyamon...alap dolgokat tanítottak.Egy sebész orvos volt a kiképző,de ez csak formaság volt akkoriban,hogy papíron meg legyen a kellő létszám.A mai hadseregben valószínű,hogy orvosnak kell lenni hozzá."


Ez pontosan így volt a mi időnkben is. Orvosi pedig a katonaorvosoknak kell nem a szalitéceknek. Nálunk Eü katonáknak mondták. A katonaorvosok eleve tiszti rendfokozattal kezdenek. De egy sima mezei Eü katonának kéthetes tanfolyam és jóccakát.

2012. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Szalitéc?"


Ő hinti a szalicilt vagy mi?

2012. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!!
2012. nov. 24. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!