Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerinted jó dolog lenne, ha...

Szerinted jó dolog lenne, ha visszahoznák a néhány hónapos kötelező kiképzést a katonaságnál?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 20:08
1 2 3
 11/21 rémuralom ***** válasza:
69%

Manapság az általános hadkötelezettségnek (ahol van) nem az a lényege, hogy nagyobb legyen a hadsereg. A hadsereg ma már messze nem pár tízezer/százezer gyalogost jelent.


A nevelés meg, mint fentebb írták, nem az állam feladata. Az állam már így is túl sok feladatot vállal magára, és éppen elég pénzt pazarol el olyan dolgok megoldására, amelyek maguktól megoldódnának, ha hagynák a fenébe. Ami pénzt (és munkaerőt!) erre költenénk, azt, ha muszáj honvédelemre költeni, költhetnénk inkább normális harceszközökre, hogy ne csak más országok leselejtezett helikoptereiből meg ilyesmikből álljon a hadi potenciálunk.

2012. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
3%
Na igen. De hol lesz Magyarország hadserege, hadügye akkora, mint az USA-é? Vagy nem kell messzire menni, pl Németországé vagy Franciaországé? Sosem.
2012. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Dr. Jeans válasza:
48%

Már nem azért aki a 10.választ irta aznemtudom hogygondolja. Ha lenne egy kis "lövöldözès" ahoz előbb fegyelem kellene amihez pedig kikékpzés. Kiképzés nélkül mehetnél buliba meghalnál.

A válaszra visszatérve én elmennék egy kiképzőtáborba vagy hasonló.

2012. dec. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Gugu Gabor ***** válasza:
81%

Persze jó dolog lenne..., de


biztosítani kellene hozzá a feltételeket. Marha szépen hangzó szavak a tisztelet, összetartás, de ettől függetlenül egy normális képzési rendszerre lenne szükség infrastruktúrára stb. stb., hogy valamit adjon is a fiataloknak és első sorban nem az alakiságra gondolok. Nagyon az alapoktól kéne újra gondolni ezt a kérdést

2012. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

13-hoz

Épp azt mondom hogy komoly cél érdekében rááldoznám a hónapokat éveket, arra hogy durva helyzetekben is részünk legyen, mert csak így vennénk komolyan a kiképzést stb

2012. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%

Sosem szerettem, ha ugráltatnak, elég jól nevelt és fegyelmezett lettem enélkül is...

Sokakra tényleg rá férne, de nem ennek kellene helyettesítenie az otthoni nevelést, szóval én személy szerint hülyeségnek tartom.

2012. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 lindmayer ***** válasza:
46%
a sorkatonaságnak nem az a lényege, hogy a fiatalok bulizzanak egyet, az sem, hogy jól megneveljék, őket, hanem hogy legyen egy alapkiképzésük, amivel hogyha háborúba kerülne az ország, akkor ne kelljen sok-sok kiképzetlen katonát a frontra küldeni, illetve egy támadás esetén jobban tudnák az emberek, hogy mik a teendők
2012. dec. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
76%

Most őszintén, ha kitörne egy háború, akkor ha a teljes lakosságot fel is fegyvereznék, szerinted lenne egy fikarcnyi esélyünk is?

Azok az idők már régen elmúltak... Egy gombnyomással teljes földrészeket lehet eltörölni már.

2012. dec. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 lindmayer ***** válasza:

most miért pontoztatok le engem?

nem azt mondtam, hogy én visszaállítanám, mert nem, ugyanis nem olyan időket élünk, ahogy az utánam lévő is írta, csak azt, hogy mi volt a célja a rendszernek, ami nem azt hogy megneveljék a gyerekeket, az legfeljebb a hozadéka volt

2012. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a pontozással, a politika részben érdekes eredmények szoktak kijönni.


De a válaszod azért nem tetszhetett sokaknak, mivel nem volt benne utalás arra, hogy a MÚLTBAN erre szolgált, hanem sokkal inkább azt lehetett kiolvasni belőle, hogy most mire lenne jó.

Pusztán félreértelmezhető volt.

2012. dec. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!