Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A katonai rendészek/rendőrök...

Granulátum kérdése:

A katonai rendészek/rendőrök miért olyan lenézettek?

Figyelt kérdés

Valahogy rossz a hírnevük, nem veszik őket katonaszámba, az amcsi filmek is állandóan negatív szerepbe helyezik őket.


Úgy csinálnak minden országban, mintha csak a felderítők lennének katonák, az összes többi meg csak úgy van.


2012. dec. 26. 14:47
 1/2 Gugu Gabor ***** válasza:

Mondjuk idehaza a sorkatonaság alatt lett rossz híre a VÁP nak, ami mondjuk nem egészen egyenlő a mai katonai rendészettel de ez mindegy is.

Manapság nem nagyon érzem hogy lenézettek lennének.

A filmeket szerintem kár alapul venni, persze hogy a felderítőket teszik bele mert az az "izgalmas", lehet jó kis robbanós lövöldözős jeleneteket felvenni.


Egyébként a filmeket kár alapul venni, nagyítóval kell keresni a reális filmeket (még mindenféle spec force téren is)

2012. dec. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A rendőrök azért,mert nagyon felhígult az állományuk,az utcákon vannak a rendőriskolások is,úgy hogy még nem is végeztek.Igaz nincs pont olyan intézkedési jogkörük mint a végzetteknek.Sok a nem odavaló ember is,emellett bevételt kell gyártaniuk,hogy ezzel is csökkenjen a költségvetési hiány.Ezt fokozódó büntetésekkel oldják meg,bár hivatalosan persze nincs ilyesmiről szó.Mindezeket tapasztalja a lakosság is,ezért nő a rendőrök népszerűtlensége.De van pozitív oldala is az egésznek pl. az iskolások bevonásával relatíve nőtt az állomány létszáma,több a járőr,így a lakosság érezheti a fokozottabb jelenlétet.Én nem vagyok szakmabeli,de mindezt egy vízirendőrtől hallottam.
2013. jún. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!