Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha kettos allampolgar vagyok...

Tibike31 kérdése:

Ha kettos allampolgar vagyok lehetek honved tagja?

Figyelt kérdés
lehetseges lehet ????
2013. jan. 6. 00:26
 1/10 Pro Patria ***** válasza:

Nem. A feltételek ezek:

- 18. betöltött életév

- Állandó magyarországi lakhely

- Büntetlen előélet

- Kizárólagos magyar állampolgárság

2013. jan. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Sőt rendőr sem lehetsz. Még a legközelebbi felmenőid (szüleid) sem lehetnek kettős állampolgárok.

2013. jan. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges lehet.:)

Ez már a sokadik kérdés ebben a témában és már sokan, sokszor leírták, hogy csak kizárólagos magyar állampolgár lehet tagja a honvédségnek és én is sokadszor leírom, hogy mégis van precedens az ellenkezőjére. Szóval, bár elméletben nem, a gyakorlatban mégis lehetséges az ilyen.:)

2013. jan. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem találkoztam kivétellel, csak olyannal, akinek kötelezően előírták, hogy a kedves édesanyja mondjon le a német állampolgárságról, ha be akar kerülni a fiúcska.


De ahogy kiderült, hogy a parlamentben is ülnek kettős állampolgárok, úgy el tudom képzelni, hogy itt is van ilyen. Persze nem mindegy, hogy melyik az a másik ország (Izraelt gondolom engednék, Iránt nem)

2013. jan. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

"De ahogy kiderült, hogy a parlamentben is ülnek kettős állampolgárok, úgy el tudom képzelni, hogy itt is van ilyen. Persze nem mindegy, hogy melyik az a másik ország (Izraelt gondolom engednék, Iránt nem)"


Hangos koppanással leértünk az színvonal aljára. Neked is a jobbik székházból mondják meg, hogy mit kell gondolnod? Mielőtt a félbolond jobbikos kinyitotta a szájacskáját és elmondta, hogy milyen szörnyű, hogy kettős (izraeli) állampolgárok ülnek a parlamentben, mennyire zavart téged ez a tény?

2013. jan. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pro Patria ***** válasza:

Engem például azért zavar csak most, mert evidensnek gondoltam - mint ahogy a Honvédségnél is -, hogy más állam polgára nem vehet részt benne.

De kiderült egyáltalán, hogy tényleg így van?

2013. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"hogy milyen szörnyű, hogy kettős (izraeli) állampolgárok ülnek a parlamentben"



Milyen kettős állampolgárok? Már megint javíthatatlanul optimisták vagytok.

2013. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös

Azért nem zavart, mert álmomban sem jutott eszembe, hogy lehet a parlamenti képviselőink között olyan, aki más ország állampolgára is. Most, hogy kiderült vannak ilyenek, bizony nagyon zavar. Pont azért mert egy egyszerű posztos rendőrnél, mint már mondtam még a szülei miatt is kizáró ok.

Téged nem zavar ez a kettős mérce?


Anglia gyarmatbirodalom, ott természetes, hogy kettős állampolgárok betölthetnek bármilyen hivatalt. Hiszen a gyarmatokból gazdagodtak meg. Visszafelé, viszont Indiában, angol állampolgársággal nem lehet hivatalt viselni, hiszen nem felejtették el a kizsákmányolásukat.


Én magunkat gyarmati államnak tartom. A valamikori Magyarország területén született kettős állampolgárokat leszámítva a többieket igenis kizárnám mindenféle hivatallal járó funkcióból.

2013. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nagy apam es apam legkozelebi magyarok nekem magyarorszagbol koltoztek be ide erdelybe gondoltam megerdeklodok hogy lehet e igy menni katonanak itt erdelyben kerik eretsegit ..
2013. jan. 7. 10:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Híívd fel az egyik toborzó irodát. Majdnem minden megyeszékhelyen vannak. Ők majd megmondják a biztosat.
2013. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!