Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem foglalkoznak a különböző külföldi műveletekben elhunyt katonákkal?

Figyelt kérdés
Egy dokumentumfilm se egy megemlékezés.... X-faktor,celebek magánéletével meg tele a tv.A fiatalok életképtelenek olyanokra néznek fel akik semmit nem tettek ezért az országért!

2013. jan. 6. 15:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
13%

"A fiatalok életképtelenek olyanokra néznek fel akik semmit nem tettek ezért az országért!"


Mert az egészséges dolog, ha a fiatal olyan emberekre néz fel, akik államilag támogatott gyilkosságokban vesznek részt?


Magyarországon mellesleg a sportolókkal sem foglalkoznak.


Szerintem egy sportoló sokkal nagyobb példakép lehet, mint egy katona. Rengeteg fiatal, vb, eb, stb bajnok sportoló él Mo.-n, akiről senki se tud. Csak az én sulimban volt egy csaj, aki kick-box világbajnok volt, meg több srác, aki boksz, thai-box, karate eb, vb győztes. Még a távol-keleti sportokban is mi vagyunk a legjobbak. Szerintem ők valóban tesznek valamit a hazáért. Öregbítik a sportban a hírnevünket, pozitív képet festenek hazánkról és ezt végig hordozzák a világon. Ráadásul ők nem csak tesznek valamit, hanem eredményeket érnek el. Az az igazán lényeges dolog...Szerintem legalábbis.

2013. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek az elsővel.


Az, hogy valaki zsoldos, abban nem igazán értem, mi a nagy dolog. A legtöbbje azért megy oda, mert extra pénzt kap érte. Ők nem magyar honvédők, hanem egyszerű bérelt zsoldosok.

2013. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ez is egy jó kérdés! Valóban a sportolók is sokat tesznek,de most egy katona nem gyilkolni megy konkrétan külföldre hanem mivel esküt tesz,hogy akár élete árán is megvédi a társait a felszereléseket pl:( megtámadnak egy menetoszlopot ami mellesleg humanitárius csomagot visz egy afgán faluba ahol éheznek és azt meg támadják akkor ő nem gyilkos,ha vissza lő).
2013. jan. 6. 15:56
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerencsére nem sűrűn halnak meg külföldi hadműveletben magyarok. Ha mégis, akkor pedig benne van a híradókban nagyon helyesen. De egyébként ők nem sorkatonák, nekik ez a munkájuk, fizetést kapnak érte, és nem mellesleg tisztában vannak vele, hogy nem egy életbiztosítás.
2013. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Egy HIVATÁSOS katona nem zsoldos! nem mindenki szerződéses aki külföldön szolgál.
2013. jan. 6. 15:58
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
pedig de.minden magyar katona vagy szerződéses vagy hivatásos.külföldi misszióba csak saját elhatározásból mehetnek.aku kimegy annak ezt a lehetőséget bele kell kalkulálni.ez is benne van a pakliban.amennyire lehet meg is emlékeznek ròluk.minde nap nem folyhatnak ők a tévéből
2013. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
De, a hivatásos katona az bizony zsoldos. Akár tetszik, akár nem.
2013. jan. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
29%

Mondjuk azt én se szeretem, amikor zsoldosnak hívják ezeket az embereket. Számomra ez túl erős szó, mármint a zsoldos.

Nekem mindig Mátyás király fekete serege ugrik be, akik ha nem kapják meg a fizut, vagy csak nem figyelnek oda rájuk egy picit, már lopnak, rabolnak, nőket erőszakolnak a bormámor közepette.


Ha nemzetközileg elismert zsoldosszervezetről van szó, akkor nekem csak az Idegen Légió jöhet szóba. Na oda aztán bárki bármilyen állampolgársággal mehet, ha túléli a kiképzést, már mehet is "békét fenntartani".


Egyébként nem tudom, h a kérdező csak kíváncsiságból tette fel a kérdést, vagy maga is benne van a katonai témákban. Tőle kérdezném, hogy igaz az, h a légiók kapnak néha olyan parancsot, h egy egész falut kell kiirtani? Én speciel olyanról hallottam, h elküldtek egy csapatot egy afrikai törzshöz, ahol tűzharcba keveredtek, és egy-két társuk meghalt. Bosszúból éjszaka visszamentek, porig égették a falut, aki menekülni próbált, lemészárolták. Ez csak urban legend, vagy urban legend, vagy van alapja?

2013. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon helyesen. Egyetlen katona sem érdemel kitüntető figyelmet, aki a határainkon túl fegyverrel harcol más nép honvédői ellen.
2013. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"nép honvédői ellen."


Honvédők? A szélsőséges iszlamistákra gondolsz, akik megragadtak a megkövezés, vallási gyilkosságok és a terrorizmus szintjén. Tényleg, nagyon romantikus, ahogyan azok a fundamentalista ősemberek védik a hazájukat. Az is röhej, hogy pl.: a tálibok ellenőrzik a máktermesztést is és egyedül nekik van joguk csinálni a mákbizniszt (na, vajon miért?) biztos a nagy szent vallásukban deklarálva van a kábítószer előállítás és terjesztés.

2013. jan. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!