Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » MH 34 Bercsényi lászló különle...

MH 34 Bercsényi lászló különleges műveleti zászlóalj vagy a Francia Idegenlégió katonái vannak jobban kiképezve?

Figyelt kérdés
Azt hallotam hogy a kiképzés ugyanolyan mint a légiónál.Tudna erről valaki részletesen beszámolni.Az egyik barátom mondta hogy a Magyar katonák egyszinten vannak az idegenlégióval.Szerintem nem igaz.Szerintetek?
2013. jan. 9. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme az ilyen "ki a jobb a különleges rendeltetésű alakulatok közül" összehasonlítgatásoknak.a légiónak is több féle egysége van,melyikkel akarod összehasonlítani?más körülmények,más létszàm,más rendeltetés,más feltételek......
2013. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A két alakulat nem hasonlítható össze. A légió egy kiválóan képzett katonákból álló, de átlagos alakulat(nem különleges egység), míg a KMZ - mint a nevében is benne van - egy különleges műveleti alegység. A katonái magasabb szintű képzést kapnak, hiszen olyan jellegű feladatokat hajtanak végre, amikre az átlag katonák(pl. a légiósok) nincsenek felkészítve. Minden országnak megvannak a maga különleges alakulatai, mint a brit SAS, az amerikai Delta, vagy hogy közelebbit is mondjak, a lengyel GROM. A franciáké a BFST, ennek 3 ezrede is van, de ezek közül egyik sem tarozik az idegenlégióhoz.
2013. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy magasabb szintű képzést kapnak,mondjuk egy 13 DBLE vagy egy 3 Rei ezredei között.De azért a Mh34 se rossz.De így hogy néztem videókat,tudom nem ad nagy betekíntést a rendeszerbe,de a légiósók jobbak szerintem.De ez saját vélemény.
2013. jan. 9. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem hit kérdése.:) A képzés magasabb szintű. Azt nem mondom hogy keményebb, viszont nagyobb tudást ad.
2013. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egyszerùen nem lehet összehasonlítani!!!egyébként a légionak is van hasonló egysége.a 2.REP-hez tartozik....
2013. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hadd fogalmazzam meg az esszenciát:

Légió: Nagyon szívósak, nagyon kemények, nagyon sokat kockáztatnak.

MH34BLKMZ: Szívósak, kemények, magasan képezettek.

Mint látod mindkettőnél tényleg kemény az élet, de a légiónál keményebb, és ők azért néha tényleg játszanak az életükkel. Nálunk is van esély a halálra, sebesülésre, persze, de azért SOKKAL kisebb, de a képzésük, mivel különlegesek, sokkal szellemi igényesebb, érted. Nem jobb vagy rosszabb.

2013. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

"De így hogy néztem videókat,tudom nem ad nagy betekíntést a rendeszerbe,de a légiósók jobbak szerintem."

Jah hát ha láttad a videóikat akkor elnézést, szakértőkkel nem vitatkozom.

2013. jan. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kmz egy magasabban képzet alakulat olyan feladatokat lát el amiket egy légiós nem tudna teljesíteni


Mivel a kmz Ben nem csak a fizikai illetve a szellemi erőre


Hanem a tudásra és a probléma megoldo képességre is ugyanolyan nagy hangsúlyt fektetnek!


Az idegenlégióban csak 4 hónapos míg a kmz Ben 10 hónapos kiképzés zajlik

2023. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!