Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A nyugati világ katonái...

A nyugati világ katonái elpuhultak fekete, arab és egyéb "fejletlenebb" országbeli ellenségeikhez képest?

Figyelt kérdés
Vár az otthon, a kényelmes élet, a család, a házam, kocsim, nőm, élni jó, akar a fene meghalni, igazából csak a pénzért vagyok itt. - gondolhatja a fejlett ország katonája
2013. jan. 16. 06:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én egyet értek veled kérdező, a nyugati hadseregek sajnos nagyon elpuhultak, azon okokból, hogy elsődleges céljuk nem a dicső halál."


Kicsit rosszul látod a dolgokat, a háború célja nem a dicső halál, hanem az ellenség legyőzése. Hadd idézzem George Patton tábornok szavait, talán megérted, mire gondolok:


"A háború célja nem az, hogy meghalj a hazádért, hanem elérni azt, hogy egy másik barom meghaljon a sajátjáért."

2013. jan. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem elpuhultak, csak megnyerhetetlen háborúkat kreálnak maguknak.

Afganisztánról már a legelején megmondta az apám, hogy az amerikaiak el fogják veszíteni. 9 éves fejjel a Híradó meg a Bush hülyeségei voltak a Szentírás és nem hittem neki. Meg lehet nézni, milyen sokra vitték Afganisztánban. Meg Vietnamban. Meg mindenhol. A németek is buktak Jugoszláviában a II. vh-ban. Bárki bármit mondd európai/észak-amerikai katona Európában/Észak-Amerikában van otthon az neki a megszokott. Nem a hegyes-szurdokos vidék, nem a dzsungel. A vietkong vagy a rakétavetős tálib két percig élte volna túl Isonzót, Saratogát vagy Leningrádot.

Tradícionálisan más harcmodor. Nem a nagy lerohanó seregeké az ilyen hely. Hanem az őslakosoké. Elbőjnak a hegyek között, a barlangban, a dzsungelben, esetleg megzsarolják a falusiakat, akik bújtatják őket, adnak nekik kaját, szállást. Egy RPG-vel kétnaponta dugja ki a fejét a búvóhelyről, de akkor kilő két Wehrmacht/US Army harcjárművet. Nagybetűs győzelmet nem arat, nem tűzi ki a Fehér Házra az afgán zászlót. Csak a megszállóknak 10-20 év alatt a töke tele lesz és elmennek.

Ehhez amúgy sem arabnak, sem feketének nem kell lenni. Ha megtámadnád Svájcot UGYANEZ lenne a vége. Elbújnának a kantonok derék fiai az Alpok hegyei közt és gerillamódon irtanák a megszállókat.

2013. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem volt szerencsétlen dolog az "elpuhult" szót választani. A nyugati katonák nem olyanok minta gagyi amerikai akciófilmekben. Hiába kapnak 1-2év akármilyen kemény kiképzést, ez akkor sem semlegesíti a tényt, hogy valami hamburgerzabáló hájas országból jöttek ide, ahol életük előző 20 évében 50 méternél messzebb nem mentek úgy, hogy nem volt kocsi a seggük alatt.

Aztán meg olyanok mint Ti, akik sokat játszottatok a CoD valamelyik kiadásával, meg megnéztetek életetek alatt 100000000 jenki akciófilmet, és akkor már az a menő, hogy katonának kell lenni. És pakoljátok sorra a kérdéseket, hogy pl: " 16 éves vagyok, hogyan lehetek idegenlégióskommandós ha anyukám nemengedi? ugye nem kell a szülői engedély és felvesznek ha ötös voltam tesiből?"

Szóval mindegy mennyire volt kemény a kiképzés, az addigi életük "rutinját" nem fogja űberelni, még pl a hádzsik egész életüket csóróságban a dögmeleg arab félszigeten töltökkék, szóval amire azt mondja a katona, hogy " de fasza gyerek vagyok, hogy én ezt is kibírom" az az arabnak már fel se tűnik mert alapból így élt, nincsenek nagy igényeik. Ja persze azért ne keverjük a sima mezei katonákat valami húdeelit egységgel amiket Ti, szoktatok nézni a TV ben, mert álltalában a dokumentumfilmek azokról szólnak, perasze azért az is túl van heroizálva rendesen.

2013. jan. 22. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezt jobb, ha inkább nem tudja meg senki.
2013. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!