Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen a Magyar Honvédség...

Milyen a Magyar Honvédség díszegyenruhája? És mikor szabad hordani?

Figyelt kérdés

Annyi féle egyenruha van, hogy én nem nagyon tudok eligazodni rajta.

Ezen a képen pl a férj ilyen fehér egyenruhában van (ilyen szinte sose láttam még). Mellette jobbra lévő két katona viszont ebben a talpig barna egyenruhában.

[link]


Itt ezen a képen meg van ez teljes barna egyenruha és van a fekete nadrágos egyenruha. Melyik milyen változat?

[link]



2013. jan. 23. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
A 2. kép az igazi, azon van a társasági egyenruha, ami ünnepi alkalmakkor jár. A fekete és a barna nadrágos között az a különbség, hogy a fekete az tiszt, a barna pedig altiszt. Az első fehér zakós cuccot én még sose láttam. Szerintem ilyen a katonák döntő többségének nincs.
2013. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És azt lövészbojtot (vagy tüzérbojt, nem tudom mi a pontos neve, a vállon lévő zsinoros bojt) azt mikor és melyik ruhához lehet/szabad felvenni?


ill


A sima társasági egyenruha és a díszegyenruha között mi a különbség?

2013. jan. 24. 07:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán itt kaphatsz néhány hasznosabb válasz: [link]


[link] modules/myalbum/photo.php?lid=594&cid=24


[link] modules/myalbum/photo.php?lid=369&cid=24


[link]

2013. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ABCD9876 válasza:
A piros rendfokozati jelzésből (zászlós) arra gondolok, hogy ez tűzoltó díszegyenruha lehet - itt van hasonló: [link]
2016. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fehér esküvői egyenruhát estélyi öltözetnek hívják. Ez elég ritka, mert főként külszolgálatot teljesítő tisztek (pl. katonai attasék) kapják, ottani estélyi rendezvényekre. Itthon csak néha esküvőkön jelenik meg.

Egyébként a honvédségnél hivatalosan az alábbi öltözettípusok vannak:

hadi- (gyakorló-) öltözet

köznapi öltözet

ünnepi öltözet

társasági öltözet

estélyi öltözet

díszelgő öltözet


Ezeknek több altípusa is van évszaktól, állománykategóriától, haderőnemtől függően.

2016. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, és "díszegyenruha" nincs. Díszelgő van, de az meg csak a Helyőrségi Dandár díszzászlóaljának van a különböző ceremóniákhoz.

A köznapi, ünnepi, társasági átmenet van, balról jobbra egyre ünnepélyesebb és sorba kicserélik a ruhadarabokat. Az ünnepinél pl. csak a köznapi inget cserélik le fehér ünnepi ingre a köznapi barnáról.

Egyébként minden kérdésedre válaszol a /2005. (III. 30.) HM rendelet

a Magyar Honvédség Öltözködési Szabályzatának kiadásáról

2016. szept. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az esküvői ruhát illetően valószínűleg tévedtem, mert leírás alapján nem stimmel az Öltözködési Szabályzattal. Akkor passz, szerintem esküvőkre egyedi ad-hoc módon gyártják a fehér zubbonyt.
2016. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!