Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikor van az alkalmassági...

Mikor van az alkalmassági vizsga a katonaságra jelentkezőknek? Egy szerződéses katona mivel különb, mint egy katonai vezetői szakon (egyetem) végzett katona?

Figyelt kérdés

A katonai pályán gondolkozok, d nem tudom, hogy megérné -e egyetemre menni. Onnan lehetne még tovább szakosodni?

És a szerződéses katonák mit csinálhatnak pontosan miután vége a kiképzésüknek? És mennyi idő a kiképzésük?

Az alkalmassági követelményeket el tudná valaki pontosan mondani? Nem találtam...



2013. jan. 14. 16:37
 1/9 A kérdező kommentje:
És innen csak jelentkezni kell egy tanfolyamra, hogy rohamlövész legyek?
2013. jan. 14. 16:44
 2/9 Pro Patria ***** válasza:
27%

Kétféle van, szerződéses állomány, és hivatásos. Előbbinek meghatározott időre szól a szolgálata, míg utóbbi határozatlan idejű.

Azonban ma már nem lehet hivatásosnak jelentkezni (tudtommal már tisztként sem), hanem csak szerződésesnek, majd azt kétszer lehet meghosszabbítani, és utána lehet kérvényezni a hivatásos állományba való felvételt, vagy a leszerelést.

Rohamlövész nem leszel, eddig minimális azoknak létszáma, akiknek sikerült.

2013. jan. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én miért nem tartozhatnék bele, abba a minimális létszámba?
2013. jan. 14. 19:34
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Simán lehetsz rohamlövész ha kitartó vagy,de a 34.BLKMZ be nagyobb dicsőség övez, külföldi bevetések stbbb. amit az előttem levő mondott, az baromság...

Bár a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, megszűnt, a Közszolgálati Egyetem Honvédségi karába, még mindig képzeznek hivatásos katonákat, tiszteket... 2012 ben 276 an csatlakoztak az MH hoz.... Jah és bizony az egyik legjobb pénzkeresési módszer, afganisztán, stb. .. Fontos a szerződéses katonák, zsoldosok, nem az MH tagjai, így a kismillió alakulatba se tartozhatnak bele, pl. Ejtőernyősbùvárők, tűzszerészek, felderítők stb. ...

2013. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pro Patria ***** válasza:
29%

33%-os

"Bár a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, megszűnt, a Közszolgálati Egyetem Honvédségi karába, még mindig képzeznek hivatásos katonákat, tiszteket.."

- Azt írtam, hogy talán már oda sem vesznek fel hivatásosnak egyből.

Legénységi állományban pedig mindenki szerződéses - a tüzérek, a felderítők is. Azok hivatásosak csak, akik már a többszöri szerződés-hosszabbítás után kértek - és kaptak - hivatásos állományba felvételt.

És egyikük sem zsoldos - mindegyikük bérezést kap, ahogy az orvosok, tanárok, tűzoltók is.

2013. jan. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pro Patria ***** válasza:
62%

"Én miért nem tartozhatnék bele, abba a minimális létszámba?"

- Azért, mert az elmúlt több mint 10 év(!) alatt összesen csupán ötvenhét személyt (nem elírás!) avattak rohamlövésznek. Azaz átlagosan évi hat embert. Ezek egy termet is alig töltenének meg.

Tavaly a 42 jelentkezőből 31 indulhatott egyáltalán neki, és csak 3-an csinálták végig.

Ehhez a fizikai állóképesség mellett legelsősorban kitartás, motiváció kell. Ha te nem vagy elhivatott (márpedig azt írod, hogy gondolkodsz, válogatsz, nem tudod hova is akarst menni, nem-e egyetemre, megéri-e ez, stb.), akkor el se indulj a tanfolyamra. Ettől függetlenül a Honvédség tagja még lehetsz.

2013. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne azon legyen a hangsúly, hogy hivatásosnak vagy szerződésesnek menj-e. A katonai munkaköröket ne ez alapján osztályozd, mert nem ebben van a lényeges különbség. Döntsd el, mi akarsz lenni. A parancsnoki munka érdekel-e jobban, vagy a végrehajtó állomány feladatai? Ha ezt eldöntötted és megvan a kitűzött irány, utána lehet majd lépéseket tenni a felvétel felé. Ha parancsnok, akkor tiszt és főiskola, ha végrehajtó, akkor szerződéses legénységi állomány és toborzó iroda(kieg.).

A rohamlövész tanfolyamról csak annyit, hogy ez egy kisalegység-szintű (raj,szakasz) harci vezetői(parancsnoki) képzés. Ha elvégzed, attól még nem fog megváltozni sem a beosztásod, sem a feladatköröd. Ha raktáros voltál, vagy sofőr, akkor utána is az leszel. Lesz egy rohamlövész felvarród, meg a többieknél nagyobb tudásod.(csak a raktárban ezzel olyan sok mindent nem fogsz tudni kezdeni) Ennyi. A lényeg az, hogy a honvédségben szervezetileg nincsenek rohamlövész alegységek, ahová te majd a tanfolyam után kerülhetnél. Továbbá nincs ilyen beosztás sem.


"Fontos a szerződéses katonák, zsoldosok, nem az MH tagjai, így a kismillió alakulatba se tartozhatnak bele, pl. Ejtőernyősbùvárők, tűzszerészek, felderítők stb. ..."


Ez már megint mi? Hogy lehet ekkora marhaságokat leírni?

Úgy emlékszem , már többször is rádszóltak, hogy hülyeségeket írkálsz, ennek ellenére csak nem akarod abbahagyni. Jobban tennéd ha hanyagolnád ezt az oldalt, mert csak félrevezeted a kérdezőket az válaszaiddal.

2013. jan. 15. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 15. 20:12
 9/9 anonim válasza:

"Fontos a szerződéses katonák, zsoldosok, nem az MH tagjai, így a kismillió alakulatba se tartozhatnak bele, pl. Ejtőernyősbùvárők, tűzszerészek, felderítők stb. ..."

Ezen marha jót derültem.

...egy katona

2013. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!