Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Arra gondoltam hogy jelentkeze...

Arra gondoltam hogy jelentkezem önkéntes honvédnek attól függ hogy miket is csinál/csinálhat pontosan egy önkéntes honvéd?

Figyelt kérdés
Első sorban olyanok válaszoljanak akiknek személyes tapasztalata van,arra lenneék kiváncsi hogy behivják őket ha kellenek vagy járnak gyakorlatozni meg ilyenekre?

2013. jan. 28. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Vegyésztechinkusnak kell lenned, mert vizet kell tistítanod. Nincsen katona ithon.
2013. jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ez a válasz nemcsak haszontalan de frappánstalan volt

katonákról szó sem volt honvédséget kérdeztem és az önkénteseket

2013. jan. 29. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát bevonulsz szerződésesként ha felvettek a toborzó irodában. Elmész 3 hónap alapkiképzésre Szentendrére, majd kikerülsz az általad választott alakulathoz. 8 órás műszakokban fogsz dolgozni, közkatona vagy őrvezető kéne először. Lesznek lőgyakorlatok, kimentek majd terepre, ilyesmi. Én nem vágom pontosan, mert még nem voltam csapatnál (első éves tiszti hallgató vagyok), de amiket hallottam az egyik szakasztársamtól ( 2 évet szolgált már) azok nagyjából ezek. Jah és jelentkezhetsz misszióba is, ha szeretnél keresni is valamit. Mert gondolom nem árulok ez titkot egy tisztes fizetésből megélni lehet, de építkezni nem nagyon.
2013. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
* közkatona, vagy őrvetető KÉNT
2013. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de nem hivatásos ként akartam menni mert az tényleg nem fizet eleget,viszont ki szerettem volna próbálni ezért akartam önkéntesnek (műveleti tartalékosnak) jelentkezni
2013. febr. 1. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:
A műveleti tartalékosok kb semmit nem csinálnak. Ha szűkség helyzet van akkor behívhatják őket, de ilyen nem gyakori. És kapnak egy évben + 1 havi minimálbért.
2013. febr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

behivják őket csak úgy?

előtte semmi gyakorlatra nem mennek?

2013. febr. 5. 14:49
 8/9 anonim ***** válasza:
de, 6 hét, ami kb semmire nem elég.
2013. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az önkéntes műveleti tartalékos rendszert arra találták ki hogy ha beleakar valaki kostólni a katonaéletbe akkor azt így megtehti. részt veszel egy 6 hetes alapkiképzésen és annyi.


Békeidőszakban kiképzésre és felkészítésre, valamint a beosztásukból adódó alap feladat ellátására, továbbá természeti és ipari katasztrófa helyzetek elhárításában való részvételre, illetve személyes vállalásuk alapján külszolgálat teljesítésére, továbbá veszélyhelyzet, szükségállapot, megelőző védelmi helyzet, rendkívüli állapot és váratlan külső fegyveres támadás esetén (különleges jogrendben) szolgálat ellátására az MH HKNYP által kiadott Behívóparanccsal kerülhet sor.

2013. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!