Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy kerülhetnék be az amerika...

Hogy kerülhetnék be az amerikai hadseregbe?

Figyelt kérdés
Még csak ismerkedem a témával, de mindenképpen katonai pályára szeretnék lépni. Mindenféle nagyzás és gyerekes "lövöldözni akarás" nélkül tapasztalatot szerezni az életről. A magyar honvédségen keresztül hogy juthatnék el külföldi missziókra? Az NKE Honvédelmi szakán szerzett végzettséggel külföldön is el tudok helyezkedni? Milyen kapcsolata van a magyar hadseregnek az amerikai hadsereggel? Az amerikai hadseregbe bekerülhetnék és elérhetnék bizonyos rangokat egy magyar honvédelmi diplomával? Állampolgárság nélkül van lehetőség az ottani szolgálatra? Esetleg a magyar hadseregen keresztül valami összeköttetés?
2013. febr. 3. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Amerikai állampolgárnak kell lenned úgy tudom.
2013. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Több békemissziókba, rendfenntartómissziókban részt veszünk, szóval oda kikerülhetsz, de amcsi hadseregbe nem mehetsz át, csak ha bizonyos éve már van amcsi állampolgárságod.
2013. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy néhány év szolgálat után megkapja a katona az állampolgárságot. Ezek szerint ez téves? És akkor magyar diplomával, a magyar hadseregen keresztül elérhetők ezek a külföldi missziók? Önkéntes alapon gondolom. Előképzettség mi a minimum ezekhez? Önkéntes érettségizett zsoldosokhoz hogy áll a rendszer?
2013. febr. 3. 20:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz azt úgy hívják dezertálás.

Magyarként szolgálj a Magyar hadseregben.

Az egyetemed árát pedig vagy fizesd vissza, vagy ha most kezded költségtérítésesre jelentkezz.

2013. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az utolsó mondatodat nem értem. ha bekerülnék finanszírozottra miért kellene költségtéritésesre jelentkeznem? eltérőa szinvonal vagy mire gondolsz?
2013. febr. 4. 14:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Eloszor zoldkartyat kell szerezni, anelkul nem lephetsz be a hadseregbe. Ha a zold megvan es szolgaltal x evet, akkor folyamodhatsz az allampolgarsagert.


[link]

2013. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a tengerészgyalogságba mehetsz nem amerikai állampolgárként is újabban, viszont kikötés az amerikai állandó lakcím. Ha beléptél a fegyveres kötelékbe, az addigi állampolgárságodat természetesen elveszted, majd folyamodhatsz az amerikaiért. A hadseregnek, a légierőnek és a parti őrségnek viszont csak amerikai állampolgárok lehetnek tagjai.
2013. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért mert ha idegen országot mész szolgálni, akkor ne a mi adónkból tanuljál az ő hasznukra hanem fizesd magad.
2013. febr. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A közszolgálati egyetemen nincs olyan hogy honvédelmi szak...
2013. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miért van mindenki oda meg vissza hogy amerikai hadseregbe kerüljön. Egyébként először vegyenek fel,végezd el,és utána gondolkodj el azon hogy tudnál belépni közéjük.
2013. máj. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!