Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik a legjobb legjobban...

Melyik a legjobb legjobban takarò terep minta meg szin zöld környezetben?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 07:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Két szélső.

[link]

2013. febr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
züld környezetben a zöld.
2013. febr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a két szélső az egy kicsit átszínezett multicam szerűség, nem?
2013. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
utànna nèztem igen a kèt szèlsõ MultiCam , akkor màr teljesen levàltottàk a pixel mintàzatot a jenkik?
2013. febr. 19. 12:55
 5/12 anonim ***** válasza:
A MARPAT és a négy színnyomásos erdei terepminta rejt a legjobban.
2013. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szerintem a digital mintákat még majd ezután fogják újra elővenni.


[link]

2013. febr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem ez a hagyomànyos eredeti zsàlyazöld-szürke pixel mintàs nadràg van,megvagyok vele elègedve, ezek az ujak pedig kivàlòak, a pixel minta mellett szerintem mèg a nèmet lencsemintàs flektarn minta ami jò.
2013. febr. 19. 17:39
 8/12 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, nekem a multicam jobban tetszik. szerintem itt az alföldön leginkább a nyílt terepen, száraz fűben, nádasban, de talán még az erdőkben is megállná a helyét, bár tapasztalatom még nincs vele, de majd ki fogom próbálni.
2013. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pro Patria ***** válasza:
6%

Meggyőződésem, hogy az egyszínű fűzöld rejt a legjobban.

Hiszen a bokor is egyszínű, a mező fűje is egyszínű. Igen, mindegyik bokor más zöld, de maga a bokor egyszínű zöld, és arra, hogy többféle szín is fellelhető a természetben, nem az a megoldás, hogy az összesnek színét magunkra nyomtatjuk, mert egyszerre háromszínű bokor nincs, így a lehető legjobban akkor ütünk el a környezettől a bokorba bújva, vagy a fűbe kifeküdve, ha foltosak vagyunk (pláne egymástól radikálisan eltérő foltokkal, mint a homokszín és a zöld), és a legnagyobb eséllyel akkor olvadunk bele, a sima, egyszínű zöld a színünk.

Persze, vannak olyan körülmények, amikre ez nem igaz, mint az őszi időszak, amikor tényleg van a sárgától elkezdve a vörösön át a barnáig mindenféle levél egyazon területen, de nyáron, itt, Magyarországon a legjobban a sima fűzöld "tünteti el" a katonát a mezőn ácsorogva, még akkor is, ha egyébként az a zöld nem pontosan ugyanolyan árnyalatú, mint a bokoré, de a tirki-tarka terepminta kifejezetten kitűnik hozzá képest.

Persze nem vagyok szakértő, de ez a személyes véleményem, látott tapasztalatom.


Egyébként érdekesség, hogy az amerikaiak most vonják ki nagy hévvel a szupernek beharangozott egyenruhájukat.

[link]

Nem is tudom, kinek jutott eszébe. A kockamintáknál jobban nem is lehetne természetellenes terepszínt kitalálni.

2013. febr. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a pixel minta szerintem az egyik legjobb minta , az amerikakiak azzal rontottàk el hogy a szürke ucp mintàt rendszeresítettèk mindenhol, amugy vàrosi környezetbe a legjobb ez , terepre viszont megcsinàltàk a marpat ot abban van màr fekete szin is ami elengedhetetlen egy rejtõ szinkeverèkbõl ès elèg jòra sikeredett. Minnèl kisebb egy mintàzat annàl jobb, pl a nèmet flecktarn egyik legsikeresebb minta is ezt igazolja , de ha nincs a mintàzatba fekete szin akkor semmit nem èr a terep szín mivel nincs ami megtörje a katona kontúr vonalàt .
2013. febr. 24. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!