Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A második világháborúban az...

A második világháborúban az Usa bombázta Magyarországot?

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 23:44
1 2 3
 1/28 Komplikato ***** válasza:
80%
Persze. És sokszor a civileket, Csepel bombázása elég hírhedt tettük volt. Beszéltem olyannal aki át- és túlélte még gyerekként.
2013. márc. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
39%
De azt ne felejtsük el hogy a német utánpótlás megakadályozására tette, mivel a németek megszállták az országot.És nem azért mert magyarország hadat üzent az USA-nak.
2013. márc. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
72%
Csepel hadiüzem volt és a németeknek gyártottak
2013. márc. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
49%

legtöbbször ártatlan civileket öltek meg azzal az ostoba indokkal hogy majd megadják magukat a front katonák ha kiirtják a családjaikat.ezeknek az állatoknak a végtelen gonoszságára nincsenek szavak.nem is irom le mit gondolok róla mert törölnék...

a német elszántságot és leleményességet csak undorító terrorbombázással tudták megtörni.és mindezt persze büntetlenül.a teljes amerikai hadsereg halálbüntetést érdemelt volna azért amit tett.szovjetek angolok ugyanígy.persze azért szerencsére a szövetséges hadifoglyok jó része megkapta amit érdemel.meg persze a frontokon is.

2013. márc. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
68%

4-es!

Nehogy azt mondd már hogy a Duna hidakat is az amerikiak robbantották fel!Leírtam hogy az utánpótlás megakadályozására bombáztak, és ez így is volt ugyanis én ott voltam veled ellentétben!Miért állítasz blődségeket?És megismétlem Magyarország üzent hadat az USA-nak és nem fordítva!!!

2013. márc. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
71%

"a német elszántságot és leleményességet"


Magyarország megszállása miatt bombáztak itt az amerikaiak te!

2013. márc. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Komplikato ***** válasza:
86%

"Csepel hadiüzem volt és a németeknek gyártottak"


Igen, de nyilván a hadiüzem az az ÜZEM-ben van és nem a nagyobb területen található LAKÓ részen. Másrészt mire itt bombáztak, az összes fontos hadiüzem a mai 22. kerület szikláiba voltak vájva, amiknek a helyén ma borász pincék és gomba kertek vannak. Ott gyártották a német repülők motorjait.

2013. márc. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Később (1941. december 13.) német és olasz nyomásra a miniszterelnök szóban közölte a nagykövettel, hogy a nyilatkozat mégis a hadiállapotot jelenti. Pell a szóbeli formát nem fogadta el, így Bárdossy még az este jegyzékben jelezte az USA követségének: „...az USA, másfelől a Német Birodalom, Olaszország és Japán között fennálló háborús állapotot Magyarországgal szemben is fennállónak tekinti".


Érdekesség, hogy az amerikai kormány nem fogadta el a hadiállapot beálltát, és a magyarok lépését egyértelműen a németek nyomására tett lépésnek tekintette.[3][4] Csak 1942. június 5-én üzent hadat Magyarországnak, amikor Bulgáriának és Romániának is.


Tényleges harci érintkezés csak 1943. október 24-én történt, amikor amerikai bombázók először dobtak élesített bombákat magyar földre, bár ez csak „kényszervetés” volt. Az első amerikai célzott támadás 1944. április 3-án érte Budapestet.[5]

2013. márc. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%

Egyetlen magyar katona se lépett ellenséges szándékkal az USA földjére és egyetlen magyar repülő egyetlen átkozott bombát se dobott az USA-ra.

Ez a különbség.

Az a nagy helyzet, hogy az amcsik nagy ívben tettek rá, hogy civilek is megsérülnek.

Magyar rádióban bemondták, hogy itt és itt bombázás várható és szóltak a szirénák.

Köszönjük USA!

2013. márc. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%
Annyit is illő volna tudni hogy 1943-ban nem tudtak olyan pontosan bombázni mint manapság!
2013. márc. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!