Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a Celeritas Shooting Club nevű lőtérrel? Jártatok már ott? Mekkora esély van rá, hogy egy civil a kalasnyikovval lövés közben eltöri a vállát a visszarúgástól?

Figyelt kérdés

#civil #fegyver #lőtér #AK-47 #Kalasnyikov #Celeritas Shooting Club
2013. márc. 18. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a lőtérrel kapcsolatban nincs tapasztalatom, csak az utolsó kérdésedre válaszolnék.

Minden lőtéren szigorú szabályok és szakképzett személyzet van, akik nem adnak csak úgy bárki kezébe komoly lőfegyvert. Nálunk hosszas tanulás után lehetett "szintet" lépni, mindenki légfegyverrel kezdte, majd a kellő tapasztalat és érdeklődés után jöhetett komolyabb fegyver, az is elméleti képzéssel, a fegyver szétszedésével és összerakásával, satöbbi.

Így nem is kaphatott olyan ember ilyen erejű lőfegyvert, aki nem volt felkészülve rá. Persze balesetek történnek, én is megszívtam a gyakori kézbecsípéssel, mindenki csak saját felelősségére használhat fegyvert.

De azért válltörés szintű baleset esélye minimális.

2013. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A loterrol en sem tudok nyilatkozni, es sajnos meg Kalasnyikovval sem lottem, de lottem mar vadaszpuskaval, lany letemre, teljesen kezdokent es nem tort el a vallam, szoval nyugi :)

Az mas dolog, hogy ellottem vagy 15-20 toltenyt a puskaval es masnap veszett izomlazam volt, mintha sportoltam volna vagy ilyesmi, de ha van veled valaki aki ert a fegyverekhez es elmagyarazza hogyan fogd, milyen legyen a tartasod stb, akkor nem lesz csonttores az tutti! :)


Jol meg kell ragadni es radolni a puskara, ez a kulcsa.

Ha a jutubon rakeresel girls shotgun recoil szavakra, akkor latni fogsz nehany erdekes visszautest, de ez mind tudatlansagbol/figyelmetlensegbol adodo balesetek.

2013. márc. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 goodspeed válasza:
Hát akinek eltöri a vállát az bújjon el, mert az valami nagyon könnyű csontozatú lehet. Egy fegyver erre nem képes. Van komoly hatásfokú és visszarúgású, de hogy egy kézilőfegyver eltörje a vállát. Kamu meg vicc.
2013. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 DrAnonymus válasza:

Elég régi kérdés, de gondoltam válaszolok, mivel manapság amúgy is jobban köztudatba került a Celeritas lőtér köszönhetően annak hogy a Tripadvisor.com-on igen csak az élen van Budapest látványosságai között - így hátha érdekel valakit még a téma.



A Celeritas Shooting Club-al kapcsolatban:

Jártam ott kétszer is (és még fogok többször is menni), szóval az alábbiak a saját tapasztalataimra épülnek.


Általánosságban:


Érdemes tisztázni, hogy nem egy klasszikus értelemben vett lőtérről van szó. Inkább arra specializálódtak, hogy "élmény csomagokat" nyújtanak olyan embereknek, akik korábban csak filmekben, játékokban láttak fegyvert, és szeretnék végre életben is kipróbálni.

Ennek megfelelően más magyarországi lőterekhez képest kifejezetten széles fegyver választékuk van, sok ismert fegyver típussal a kínálatban. Viszont mivel kötelező egy fegyver csomagot választanod (azon felül lehet akárhány fegyvert hozzávenned), így ez a történet nem arról fog szólni, hogy kibérelsz egy pályarészt és három órán keresztül egy fegyverrel tökéletesíted a lövésztudásodat. :)



Biztonság:


Elmondható, hogy az egész lőtér nagyon biztonságos, hiszen van az elején egy rövid, de épp elegendő ismertető, töltve adják a kezedbe a fegyvert, mindig áll melletted egy instruktor, aki segít ha gond van, vagy kiveszi a fegyvert a kezedből ha elkezdenél rossz irányba hadonászni :) (az instruktorok rendőrök).

Mindemellett kapsz védőszemüveget, és fülvédőt, szóval sem a zaj sem a kipattanó üres töltényhüvelyek nem okoznak majd gondot.



Élmény faktor:


Ha még sosem lőttél fegyverrel de érdekel, akkor szerintem ez a legjobb lehetőség. Számomra óriási élmény volt, de nem is hallottam senkiről akinek ne jött volna be.

Az extrém széles fegyverválaszték nagy előny a konkurenciával szemben, rengeteg olyan fegyvert próbálhattam ki, amit álmomban sem gondoltam hogy egyáltalán kezembe kerül valaha (pl. második világháborús darabok).

Szerintem az egyik legjobb csomag a Gamer, extra fegyvernek meg kifejezetten ajánlott a Taurus Raging Bull valamint a Dragunov SVD.

Előbbi egy extrém nagy kaliberű revolver, az utóbbi egy mesterlövész puska - mindkettővel meghatározó élmény lőni.



"Mekkora esély van rá, hogy egy civil a kalasnyikovval lövés közben eltöri a vállát a visszarúgástól?"


Természetesen extrém mértékű csontritkulás esetén, idős személyeknél bármi megtörténhet - bár kétlem hogy valaki a tolószékes nagypapit szeretné lövészetre vinni...;)

Egyébként kalasnyikov nem üt olyan nagyot, akkor már inkább - a szinte minden csomagban megtalálható - Remington 870-es sörétes-puskától kellene tartanod, de átlag embernél az is maximum egy kis horzsolást okoz a vállnál - ha nem szorítod eléggé a fegyvert - ami másnapra el is múlik.



Végül két jó tanács:

1. Érj oda időben, a késés - a csoport többi tagja miatt - nem igazán tolerált.

2. Lehetőleg ne fehér cuccba menjél, mert bár tiszták a fegyverek, de azért előfordulhat koszolódás. ;)

2014. okt. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!