Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan érdemes felkészülni a...

Hogyan érdemes felkészülni a fizikai felmérésre?

Figyelt kérdés
Fekvőtámaszokat, felüléseket, húzódzkodásokat csinálok, valamint futni járok. Nem vagyok még azon a szinten, hogy mindenből a max pontot el tudjam érni, de szeretnék eljutni odáig, nem csak a bekerülés miatt, hanem hogy az alapkiképzésen jól bírjam az iramot. Ha viszont izomlázam van a pihenőnap után is a karomban, akkor fekvőzhetek még vagy pihenjek még egy napot, hogy teljesen helyrejöjjek? Egy forrás azt mondja, izomlázra edzeni jó, mert szoktat a terheléshez, a másik meg azt, hogy gátolja a fejlődést. Aki készült/készül a fizikaira, mit tapasztal/tapasztalt ezzel kapcsolatban?
2013. ápr. 3. 13:41
 1/4 Miszter Gecc válasza:
Hány fekvőt és felülést csinálsz két perc alatt? Illetve mennyi idő alatt futod a 3200métert ? Csak kíváncsiságból kérdezem.
2013. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát az optimális az lenne, ha mindig pont annyit edzenél, hogy elfáradj, de ne legyen izomláz, mert bár úgymond azt jelzi, elég keményen edzettél, ami jó, valójában rossz az ám az izmoknak! Teng leng benne az a sav, roncsolja őket, az izomrostokat. A lényeg, hogy mindkét félnek igaza van. Egyrészről, ajánlott mozgatni az izomlázas izmot, mert azzal pezsdül a vérkeringés, hamarabb eltűnnek a savak onnan, de semmi megerőltetőt, mert akkor csak még rosszabb lesz a helyzet, érted. Érezned kell. Megpróbáltam biológiai szemmel magyarázni, remélem hasznos volt. :)
2013. ápr. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy én is ugyanígy vagyok: (előző vagyok) hogy a fizikain rég átmennék már így is, de max. ponttal ha átmegyek, akkor tudom, hogy könnyen bírom majd az alapkiképzést Szentendrén. Csusszra átmenni... Nem sok értelme van szerintem.
2013. ápr. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Abszolút hasznos volt a válaszod! Hasonlót már én is olvastam, de nem igazán tudtam eldönteni, melyik a jobb magyarázat, ezért gondoltam, hogy rákérdezek valakinél aki már túlesett rajta, vagy dolgozik az ügyön! :)

Most már tisztább a kép, köszi! :)

2013. ápr. 4. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!