Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A holodomor mekkora mértékben...

A holodomor mekkora mértékben okozta Hitler vesztét?

Figyelt kérdés
Ugy tudom az ukránok mesterséges éhalála arról szólt hogy Sztálin elvette tőluk a terményt. Eladta a szomszédos országoknak ahol első osztályu répákkal etették a disznót mert ekkora tulkinálat volt. Azonban cserébe ipari nyersanyagokat kért. Ez kellett az eröltetett iparositáshoz, és részben ezekből a nyersanyagokból épültek fel azok a gyárak amik a Szovjetuniót kezdetben védő repülöket és tankokat gyártotta valamit emiatt volt képes Szovjetunió a háboru során 80 000 tankot s a többi harceszközt legyártani legyártani.
2013. máj. 5. 17:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés az a Holodomorral szerzett ipari nyersanyagok a szovjet nyersanyagkészlet mekkora hányadát képviselték, és elmondhatjuk e hogy beleszolt a sztálingrádi német verességbe, a kurszki német verességbe, majd a teljes német verességbe, vagy elenyésző volt s pusztán csak Sztálin tébolyáról szólt?
2013. máj. 5. 17:43
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

A szovjetek nem bírták volna megállítani a németet, ha nem jön a tél.

Mert mi történt?

1941 június: a németek visszaszorítják a szovjeteket 400 km-re, jön a tél a szovjetek visszaszorítják őket.

1942 június: a németek visszaszorítják a szovjeteket, elfoglalják Sztálingrádot, jön a tél a szovjetek visszafoglalják Sztálingrádot.

2013. máj. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

oké de ezek az eszközeik nélkül se?

csak ott volt a minden tigrisre jutó 4 db T34-es 1944-től.

csak ott volt a minden második oroszra jutó 1 puska Sztálingrádnál.


És az a rengeteg lövedék amit nők gyártottak éjjel nappal a hátországban sokuk közülük a munkába és munkahelyi balesetekbe belehalva.

Iszonyatos méretű ipari nyersanyag kellett ezekhez.

Sztálingrádot bezárni is csak tankok tömegével és a légihidat tizedelni is csak az ipar által gyártott repülök tömegével voltak képesek.

A tél csak egy óriási segitség volt de tank repülő és lövedék nélkül önmagában nem lett volna elég.


Ha olyan felkészületlenek amilyennek Hitler hitte őket - aki nem tudta hogy egy egész néptől elvett élelelmből vett sztálin nyersanyagot -aligha lett volna elég pusztán a tél.

2013. máj. 5. 18:02
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Gondolkodj logikusan. Ha csak az Ukrajnában megtermelt élelmiszerek ötödét otthagyják, akkor nem következik be a holodomor. Az egész Szovjetunió termelését mivel befolyásolta volna, ha Ukrajna mezőgazdasági termelésének "csak" a 4/5-ödét veszi el és cseréli le nyersanyagokra? A válasz, egyértelműen semennyire. Meg a Szovjetunió amúgy sem nagyon szorult rá külföldi nyersanyagra, volt neki is bőven.

Az igaz, hogy az amcsiktól is kaptak egy rakás tankot, fegyvert, ez már inkább befolyásolta a háború kimenetelét.


Amiről te beszélsz, az tényleg nem szólt másról, mint az ukránok "megbüntetéséről".

2013. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
tehát akkor azért adta el külföldre az élelmet mert sajnálta felgyujtani?
2013. máj. 5. 19:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ja, így profitált belőle.
2013. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 gazi ***** válasza:

Nem vagyok a téma szakavatott szakértője, de a németek a harcok első felében szinte teljesen felmorzsolták a szovjet páncélos és gyalogos alakulatokat, ezért szinte elölről kellett felépíteni az egészet újra. Sejtésem szerint túl sok minden nem maradhatott abból amit még a háború előtt beszereztek.

Egyébként én kétlem, hogy a Harmadik Birodalomnak reális esélyei lettek volna a háború megnyerésére. A tél csak szomorú betetőzése volt az egésznek. A katonákat téli ruházattal sem tudták ellátni, nemhogy sokáig finanszírozni képesek lettek volna a háborút egy ilyen hatalmas ország ellen.

2013. máj. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ennek azt a részét vitatom, hogy a holodomor - szerintem az ipari nyersanyagokat nem a tankokhoz adta hanem a gyárakhoz.

ezeket pedig keletre telepitették az első nagy visszavonuláskor.

valamint ez a nyersanyag nyerés lenduletet adott magának a gyártásnak megteremtve az ipar alapjait majd magát az ipart szakembergárdát nlogisztikát stb.


oké hogy a tankokat ujra kellett gyártani de a holodomorból beszerzett nyersagaokból épitett ipari gépekkel.

illetve az arra a forrásra is épitett iparral.


ez most nem állitás, azt irom le miről szól a kérdés...


de a 4/5-öd meggyőzőtt. ugyanakkor több ipari forrás jött holodomorral mint nélküle max. igy még irtásis volt.


vajon ha tiler ezt tudja s felméri...


illetve egyáltalán emiatt erősebb lett akor oroszország?

2013. máj. 5. 23:46
 9/12 gazi ***** válasza:
Én ezt megértem, de egyrészt Oroszország már akkor sem szenvedett nyersanyagokban hiányt(legalábbis ami egy háborúhoz kellett), másrészt pedig azok az ipari gépek amiket az holodomor következményeként befolyt összegből vásároltak(ehhh... na mindegy) sokat nem vethetett a latba. Főleg úgy nem, hogy az angolok és az amerikaiak a háború kellős közepén azért szállították nekik a szállítani valót rendesen. Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy annyira nem befolyásolt semmit, így akár Sztálin akár hanyagolhatta volna is az egészet.
2013. máj. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

én ugy tudom nem összegeket kaptak hanem konkrétan ércet vagonszámra.

ez persze nem változtat a lényegen ha a nyersanyag ennélkül is elegendő ill ez a meglévőnek a töredéke volt.

2013. máj. 6. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!