Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 172cm magassággal,64kg-val...

172cm magassággal,64kg-val lenne értelme belépni a francia idegenlégióba?

Figyelt kérdés
Nem a nagyobb darabok kellenek oda? 40kg menetfelszerelés 64kg testsúlyomhoz. Szeretek mozogni, és minden örömöm abban lelik ha jól kifárasztom magamat nekem ez az igazi öröm! Azért mennék ki hogy tapasztaljak.
2013. máj. 11. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki mondta neked hogy 40 kg a menetfelszerelés?
2013. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom szerintem itt olvashattam. Szerinted nagy hátrány a magasságom és a testsúlyom?
2013. máj. 11. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Menetfelszerelésben a 20-25 kg inkább közelebb áll az igazsághoz, de pontosat én sem tudok.

[link]

Itt nem ír minimális súlyt a jelentkezéshez. Egyébként vannak ott 160 centis ázsiaiak is, ha ők elbírják a hátizsákot akkor te is. Nem kétajtós szekrényekre van ott szükség hanem jó állóképességű emberekre.

2013. máj. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a 40 kg-os menetfelszerelés reális. (ha meggondolom, hogy harcra mennyi mindent kell cipelnie egy katonának akkor főleg)

A magasságod és a testsúlyos is megfelelő, nem az számít, hanem a kitartás és az ami a fejben van.

2013. máj. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magyar honvédség afganisztáni missziójáról találtam infót, ott 40 kiló a menetfelszerelés, de abból 20 kiló a golyóálló mellény. A sima felszerelés 25 kilónál nem több a légióban sem szerintem. 50-60 km-es menetgyakorlatokat meg nem golyóálló mellényben szokták teljesíteni.
2013. máj. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az előtted szóló vagyok: szerintem előfordulhat az is! A francia idegenlégió harcra képezi az embereit, így gondolom előfordulhat, hogy mindent visznek ami van náluk.

Egyébként a II. Vh-ban is volt olyan, hogy az amerikai ejtőernyősök bőven hatvan kiló feletti cuccal ugrottak (jó nekik nem volt más utánpótlás, de pl. az SAS-nél is hallottam olyat, hogy plusz menetfelszerelést kaptak a válogatón. Nem tartom kizártnak, márcsak azért sem, mert ha sivatagi hadviselésre képezik őket, akkor ott pl. jóval több vizet kell magukkal cipelni. Egyébként az a 20-25 kiló is bőven elég lenne, ha azzal kéne futkorászni...

2013. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan kicsi.

Volt egyszer egy dokumentum film a légióról (asszem a France2-ön). Mutattak benne egy japánból és egy mongóliából származó srácot (mint különlegesség, hogy világ minden feléből vannak ott emberek). Hát hallod ők se voltak egy nagy darab emberek. Jó ha 170 centik voltak.

Vagy gondolj a gurkhákra. Ott már égimeszelő lennél ezzel a magassággal. Rák sem vonatkozik semmi különleges szabály, hogy mivel ők kicsik, nekik kevesebbet kell vinni. Láttam már képet kb 165 centis gurkháról kb 30 kilós aknavető talpat cipelet a hátizsákján pluszban.


És valamit ne feledj. Nagyobb testehez, több energia kell. Nagyobb test több tápanyagot, több oxigént fogyaszt. Hosszú távon nem biztos, hogy neki van előnye.

2013. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25 kiló menetfelszerelés + az 5 kilós Famas de azt nem a háton kell cipelni :) A magasság nem számit de 50 kiló felett lehet jelentkezni .Szóval sok sikert :)
2013. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sokszor nem hátrány a kicsi magasság és testsúly. Én 202 cm vagyok és hozzá társul 124 kg+ a menetfelszerelés, az már mindjárt 150-160 kg körül van, amit mozgatnom kell, beöltözve, megpakolva öröm volt huzódzkodni ilyen súllyal :)
2014. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!