Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tegnap Veszprémbe utaztam és...

Tegnap Veszprémbe utaztam és útközben megálltunk egy állomásnál. Ott láttam egy másik vonatot és a vagonokon tankok ezrei voltak, melletük pedig katonák! Mit magyarázhat ez meg? Valami nagy konfliktus előjele?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tankok ezrei? Mekkora vonat volt az? :O

Várpalota környékén vannak rendszeresen hadgyakorlatok, talán ez is azzal kapcsolatos.

2013. máj. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Várpalotán van tanklőtér. És mivel a NATO tagjai vagynk
2013. máj. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Tankok ezrei??? Százezermilliárdszor mondtam már, hogy ne túlozz!!
2013. máj. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Ezt most úgy írtad le mintha már mennének a frontra a tankok és a katonák. Volt ott körülbelül 20 tank és kész. Ezer semmiképpen...
2013. máj. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg jönnek haza Afganisztánból.
2013. máj. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

van még pár 100 tankja a honvédségnek .. én úgy tudom bizonyos időközönként amúgy is költöztetni kell az állományt szét kell pakolni a konzervált darabokat is ...

De valószínűbb, hogy gyakorlatoztak ..

2013. máj. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hadgyakorlatokra vasúton szokták szállítani az eszközöket.


Lásd pl ezt:

[link]

2013. máj. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os! Magyarországnak jelenleg 15 db harckész T-72-es tankja van. ezek is a régi M1 első verziósak.

40 van lekonzerválva amiknek a java részét már bontották alkatrészek végett...

kb 750 PSZH van az országban, kézifegyverek ellen védenek, amúgy másra nem jó, könnyű cél. egy 12,7es már röhögve kilövi.

bmp-k tudtommal kihullottak már.

amúgy meg van egy rakat teherautónk, spéci szállítójárművünk,kiszolgált páncélozott (pisztyolt fogja...) HMMWV...

jelenleg Magyarországot a szlovák haderő 3-4 nap alatt a földdel tenné egyenlővé. de legalábbis az összes jelentős vasúti-közúti-infrastrukturális csomópontot szétcsapná, jelentős veszteség nélkül.

magyar haderő nincs.

30 évvel ezelőtt itt Szombathelyen több T72-es volt mint most az országban, nagyobb páncéltörő, rakétás, tüzérségi állománnyal egyetemben.

2013. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nato crevalról mentek haza és nem tankok voltak hanem harcjárművek vagyis BTR-ek.Ha olvasnál híreket nem kérdeznél hülyeségeket....
2013. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Azért azt megnézném hogy a szlovák haderő mikor tenné földel eggyé a honvédséget, ha haditechnikában legrosszabb esetben is kiegyenlített lenne a helyzet, kiképzettségben mérföldekkel a szlovákok előtt vagyunk.
2013. máj. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!