Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Üdv! II. világháborúról...

Üdv! II. világháborúról kiselőadás (fegyvrek stb. )? Több lent

Figyelt kérdés
Az lenne a kérésem hogy segítenétek nekem egy kis előadást csinálni a második világáború új eszközeiről fegyvereiről(radar,rakétát,tengeralattjárók,tankok stb.)Nagyjából tudom ogy mik azok,meg pár dolgot róluk d nm tudom megfogalmazni segítenétek? Nem kellenek képek és jó lnne ha egy 20-25 mondatba össze tudnánk foglalni,a neten is kerestem de sajna nem találtam:(..Válaszokat előre is köszönöm!:)

2013. jún. 2. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Tankok, tengeralattjárók már az első világháborúban is voltak. A radart a britek használták legelőször az Angliai csatában, ezzel jelentős előnyhöz jutva.
2013. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A német sugárhajtású repülőgépet (Me 262) mindenképpen írd bele, elég nagy fejlesztés volt annak idején.


[link]

2013. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy akkor is voltak,de viszonylag még kezdetegesek(tankokra gondolok)és a fejlődésükre.
2013. jún. 3. 16:59
 4/5 Salamon Bálint ***** válasza:
2013. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tankoknál német oldalról nyugodtan helyezheted Heinz Guderian munkásságát a fókuszba, hogy hogyan használta fel a britek tankjait és de Gaulle tanulmányait, és fordította a szövetségesek eszközeit és taktikájukat ellenük. A Riadó, Páncélosok! meg is van magyarul a Zrínyi katonai könyvkiadónál szerintem.

MivelGuderian híradástechnikai szakértő volt az I. VH.-ban ő ötlete volt először, hogy a tankokba rádiót helyezzenek, és így tudjanak a páncélos egységek kommunikálni egymással és a parancsnoksággal. Ezt azonban a bürokrácia elvetette, mondván, hogy ilyen "fölösleges kiadást" nem engedhetnek meg maguknak. A II. VH végén viszont már minden tankban volt rádió.

2015. aug. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!