Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 15 éves lány vagyok és szeretn...

15 éves lány vagyok és szeretnék elmenni katonának. Merre próbálkozzak? Vagy hova menjek? És aki a honvédségben van légyszíves írja le, hogy miket kell csinálniuk. Köszi

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

15 évesen katonának?

Túl fiatal vagy hozzá.

2013. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű. Rászánod azt az egy percet, és megkeresed neten, hogy melyik hadkiegészítő iroda van a lakóhelyedhez legközelebb. Felhívod őket, és elmondod, hogy Te érdeklődsz a katonai pálya iránt, és szeretnél informálódni, hogy milyen lehetőségeid vannak. Milyen alakulatokhoz lehet csatlakozni, stb. Erre ők valószínűleg behívnak egy tájékoztatásra és ott szépen kivesézitek, hogy miről is van szó, továbbá kapsz egy csomó prospektust meg nézegetni valót, hogy milyen munkákat tudsz vállalni a Honvédségen belül, illetve egy csomó katonai suliról is kapsz infót. De ha egy ennyire triviális dololgra nem jössz rá magadtól, az tuti, hogy felderítő nem lehetsz :)
2013. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
töltsd le a Call of Duty-t!!:DD (nem ám csak viccelek)
2013. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán Kelet-Afrika...
2013. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos, korodnál fogva neked már a felsőoktatásban kell gondolkodnod (nyilvánvalóan most középiskolába jársz, vagy már beadtad a felvételid oda), így egy lehetőséged van, ez pedig a Nemzeti Kézszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző kara.

Az első és egyértelmű dolog az, hogy jól kell tanulnod, hogy elegendő pontjaid legyenek felvételikor.

Ezen a karon belül is több irány van, a ponthatárokat itt találod:

[link]


Én a biztonság- és védelempolitikát ajánlom, rendkívül érdekes, de persze te döntesz. :)

A másik, ami fontos az az, hogy készülj a fizikai felvételire, az is van, a követelményrendszert itt találod:

[link]


Ami fontos, hogy az elhatározásod mindenképp legyen komoly, nem egy könnyű pálya és szak, a követelmények magasak, ám ettől függetlenül teljesíthetőek. A sokadik pontom pedig az, hogy legyél csapatjátékos.

A Közszolgálati honlapján rengeteg dolgot olvashatsz, úgy vélem, eléggé átfogó képet kaphatsz.

Ha túl soknak érzed a katonai képzést mégis, ám továbbra is érdekelnek az ilyen dolgok, javaslom valamelyik egyetem/főiskola nemzetközi tanulmányok szakát, azon belül is a biztonságpolitikai szakirányt.


23/L

2013. jún. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!