Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 2. vh Vörös Hadsereg katonái...

Salamon Bálint kérdése:

2. vh Vörös Hadsereg katonái menet közben daloltak-e és mit?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom az internacionálét, vagy a "Dalol az ifjúság"-ot.
2013. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

http://www.youtube.com/watch?v=B8MFMyC0e58


Ezt, orosz szöveggel, de magyar akcentussal. Édes jó Istene, ilyen buta kérdést. Ha daloltak, akkor daloltak, ha nem akkor nem. És nyilván többnyire orosz népdalokat énekeltek, de biztos volt pár komcsi indulójuk is mellékesen.

2013. jún. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Harc közben biztosan nem daloltak. De nagyon sok mozgalmi daluk volt, és népdalaik is. Az Internaciolánét a katonák nem énekelték. Az csak az állami ünnepeken volt szokás.

Hozzánk 1944. okt.23.-án jöttek be az oroszok. Egy-egy társaság néhány hétig maradt a városban,m majd mentek tovább. Helyükre jött a következő transzport. Ilyenkor mindig szállásoltak be közülük néhányat hozzánk is.

1845. februárjában 6 hétig lakott nálunk egy 6 fős "iroda". Esténként sokszor bejöttek a mi lakrészünkbe beszélgetni, és énekelgetni. Együtt énekeltük velük a Valahol a Volga mentén-t, vagy a Bunkócskát, Kalinkát. Mi magyarul, ők meg oroszul. De még több népdalt énekeltek, amit mi nem ismertünk.

2013. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én a Belájá Armijá-ra, a Gárda dal vagy a Vput-ra gondoltam.
2013. jún. 21. 17:03
 5/10 anonim ***** válasza:
"Én a Belájá Armijá-ra......" A vörösök miért a fehér hadseregröl énekeltek volna?
2013. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert a Fehér hadsereg és a fekete bárók voltak az ellenség, és ez a dal első sora.
2013. jún. 21. 17:33
 7/10 A kérdező kommentje:
A dal címe pedig: "A vörös hadsereg a legerősebb"
2013. jún. 21. 17:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztosan énekeltek, az oroszok szeretnek énekelni..ha egy szakasznak volt pl. tangóharmónikája akkor biztosan kihasználták a harc szüneteiben és énekelgettek. miről másról mint a lányokról, vagy épp a háborúról

ez a dolog ez nem csak szórakozást nyújtott a katonáknak, hanem egy-egy csata előestéjén a katonák morálját is növelte. Én személy szerint nagyon szeretem ezeket a dalokat, mert jó kis ritmusuk van, könnyen megtanulhatóak (akár oroszul is) és könnyű őket énekelni is! :)

2013. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Engem nem az érdekel, hogy a harcok szünetében énekeltek-e, hanem menetdalt énekeltek-e menet közben.
2013. jún. 22. 13:44
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
100%

Az Internacionálé akkor a SZU hivatalos himnusza volt, azt biztosan nem énekelték marsként.

De voltak híres indulók:

-Szvjascsennaja vajna: Vsztavaj sztrana agrómnaja, vsztavaj na szmertnij boj, sz fasisztszkoj sziloj tyjomnoju, s prakljatoju ardoj...

-Pesznyja o rogyinye: Siroka sztrana moja rodnaja, mnogo v nyej leszov, polej i rek....

-Katyusa: Raszcvitali jablonyi i grusi, paplili tumani nad rikoj. vyhodila na bereg Katyusa, na viszokij na bereg krutoj...

-Vaszja-Vaszilek: Sto ti vaszja priunil,galavu paveszil, jaszni ocsi zamutyil,hmurisszja nyeveszel...

-Szmugljanka Moldavanka: Raszkudrjavij klen zeljonij, liszt reznoj,ja vljubljennij i szmuscsennij pered taboj. Klen zeljonij, da klen kudrjavij, da raszkudrjavij reznoj....

2013. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!