Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek az orosz T-90-es...

Szerintetek az orosz T-90-es vagy az amerikai Abrams tank a jobb?

Figyelt kérdés
Tudom hogy élesben még nem találkoztak de ti melyikre szavaznátok?Indoklást is elfogadok.

2013. jún. 20. 22:57
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
50%
A béke és a szeretet.
2013. jún. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
86%

Az Abrams.

A T-90 lényegében még mindig csak a T-72 továbbfejlesztett változata (hozzátéve, hogy az egy nagyon jó harckocsi). Persze, soha nem kerültek még szembe, nem mindegy, hogy ki kezeli a harckocsikat, milyen terepen...stb. de az Abrams messze a legjobb harckocsi jelenleg. De az új orosz tank állítólag már készül. Nem kizárt, hogy ebben is utolérik majd az amerikaiakat, mint az új 5. generációs vadászbombázójukkal.

2013. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
61%
T-90
2013. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Szerintem egyformán jó mind kettő.

Talán az amcsi jobb egy fokkal.Bár a T-90 engem lenyűgözött.

2013. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
76%

Erre a legjobb példa az lenne, hogy Vietnamban a csodás amerikai kézifegyverek benedvesedtek és működésképtelenek lettek. A hót igénytelen AK-74-es pedig bármilyen körülmény mellett képes működni.

Az Abramseket baromi gyakran kell szervizelni mert a sivatagi körülményeket mocskosul nem viselik. A homok gyakorlatilag széteszi a motort. A T-90-es ha olyan mint a többi orosz technika akkor full igénytelen de működőképes.

A T-90-esre szavaznék én is. Ahogy előttem említették az oroszok most kezdenek modernizálni. Szárazföldi erők, légierő és flotta... Egy esetleges háborút, amit nem gyéren felszerelt szakadár fegyveres csoportok ellen vívnak (lásd Afganisztán Irak) nem a modern technika a döntő hanem a strapabíróság. A technika helye közel mindkét félnél jelen van.

2013. jún. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
79%
A válasz egyszerű: az nyer, aki elsőnek lő, és talál.
2013. jún. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 Vadkan01 ***** válasza:
64%
Fölösleges összehasonlítani egy közepes tankot(t90=46,5tonna) és egy nehéz tankot (abrams=63tonna) ez olyan, mint az almát a körtével.
2013. jún. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
70%

Én is az Abreams-re szavazok, bár rohadtul nem egy kategória a kettő. (mint már mondták, egyik közepes, a másik nehéz harckocsi)


Amúgy meg már nem a vietnámi háborúban vagyunk, azóta azért már továbbfejlesztették a dolgokat :D

2013. jún. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Én is a T-90-esre szavaznék egyébként mert kis igényű gyors és a nehéz terepen is megállja a helyét.És igaz hogy közepes tank de a 125 mm-es ágyúját mindenféle képen számításba kell venni.
2013. jún. 21. 09:46
 10/47 anonim ***** válasza:

Bámulatos, hogy a Vietnamos hasonlatomból azt szűrted le, hogy az már több tíz éve volt...

Amire szerintem abszolút érthetően utaltam az volt, hogy az amerikai technika nos közel sem kifogásolható. Utána mondjuk le is írtam Neked az Abrams-ek jelenkori legnagyobb problémáját.

2013. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!