Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hol lehet jelentkezni és...

Hol lehet jelentkezni és mennyi idő egy sima alap katonai kiképzés?

Figyelt kérdés
Sokszor felmerül bennem, nem katonaként akarok dolgozni csak úgy vélem, hogy nem ártana egy alap kiképzés. Illetve nagyon szeretnék egyszer egy helikopter vezetési engedélyt. Ahogy elnéztem az árakat én örülök, ha 10-15 év múlva megengedhetem magamnak azt a luxust, viszont a seregbe ingyen vagy ilyen kiképzés, nem? Feltételezem ahhoz tovább kell menni a sima kiképzésnél, aki képben van mesélhetne róla. Köszönöm előre is!
2013. jún. 26. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Menj el egy toborzó irodába, ott mindent megmondanak.

Viszont szerződéses katonaként 3 hónap a kiképzés, de a legrövidebb szerződés is 3 év amit lekell szolgálnod.

Meg... elég pofátlan ötlet nem? Odamész bezsebeled a dolgot és már lépni is akarsz? ....

2013. jún. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezer és egy értelmesebb dolog van, mint a katonaság. Én azért szeretnék egy kiképzést, hogy egyrészt megtudjam milyen is ott, másrészt megtudjam magamat védeni. Az alapján amit leírtál nem lesz belőle semmi, nem tudok három évet rászánni az életemből, az túl sok. (Egyébként azt halottam, hogy a toborzó irodák megbízhatatlanok.)


A helikopteres dolog meg nem olyan egyszerű szerintem. Ahhoz nyilván jóval tovább kell ott maradni és aki nem szereti feltételezem, úgy se bírná ki addig, ez puszta elmélkedés volt.


Mindenesetre köszönöm a válaszodat!

2013. jún. 26. 09:44
 3/10 Oversoul 1 ***** válasza:

"megtudjam milyen is ott"

https://www.youtube.com/results?search_query=military+training


"másrészt megtudjam magamat védeni"

Karate, Krav-Maga, stb

2013. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Alapból, nem vesznek fel pilótának, csak ha valóban kitűnsz a tömegből (műszaki diploma előny) - ugyanis burtális túljelentkezés van. Szerinted csak neked jutott eszedbe ez az ötlet? :)


Egy mezei alapképzéssel semmit sem fogsz elérni. Még igazán önvédelmet sem fogsz tanulni, akkor inkább mnej valami küzdősportra.


Ha repülni akarsz, akkor minimum egyetemen kezdj el alapból gondolkodni.


De így nem fog összejönni, erről nyugodtan letehetsz :)

2013. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fizikusnak tanulok, még 4 év mire eljutok oda, hogy életképes fizetésért tudjak dolgozni. Keresgettem oldalakat és találtam is pilóta képzéses tanfolyamokat csak ahhoz tényleg kitömött zseb kell, szóval nem lehetetlen csak messze van. Erről akkor leteszek, köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 26. 11:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Szép napot mindenkinek


Mindenképpen egy toborzó irodában kell majd jelentkezned, ott pontos eligazítást kapsz kapsz.

Az ötleted nem rossz de ha nem nem akarsz katona lenni azt kiszűrik a pszichológiai alkalmassági vizsgálaton.

A sereg a magyar adófizetők pénzéből fizeti a kiképzéseket ami a légierőnél 35-40 millió forint. ha ennyit beleölnek a kiképzésedbe ne gondold hogy elmehetsz anélkül hogy cserébe ne szolgálnál katonaként.

Ezen a területen a teljes kiképzésed minimum 4 évig tartana de diploma nélkül ne is jelentkezz mert alap követelmény.

Ami az önvédelmet illeti azt a légierőnél vagy az alap kiképzésen nem tanulhatod meg, ott erőnléti edzések vannak és katonai alapismeretek.

Remélem tudtam segíteni.

2013. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és a várakozási idő amíg behívnak alkalmassági vizsgálatra kb 1 év. és utánna még hónapok mire berendelnek.
2013. okt. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszodat!

Egyébként ott miért nem tanítanak önvédelmet vagy valami harcművészetet? Szerintem akaratlanul is adódik olyan helyzet egy katonának amikor ezek kellenének, nem?

2013. okt. 3. 05:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Manapság már jóval fejlettebb közelharci eszközök vannak mintsem a puszta kezeddel keljen támadnod. Pusztakezes technikákat a alapkiképzés utáni továbbképzéseken tanulhatsz.
2013. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha igazi katonai kiképzést akarsz a honvédséget kerüld el krav magázni elmész többet tanulsz plussz itthon semmire nincs lové még rád se kevés fizu lőni is alig kapsz lőszert egy híg fos pár önelégült beképzelt majommal az élén kb ez a honvédség
2015. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!