Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit lehet tudni a tartalékosok...

Mit lehet tudni a tartalékosok kiképzéséről?

Figyelt kérdés
Július 16-án megyek Szentendrére műveleti tartalékos kiképzésre, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Milyenek a hétköznapok? Ott lehet-e maradni a hétvégére? Mit érdmes itthonról vinni? Lehet-e szakállam? Egyszóval minden érdekel. Nem voltam sorkatona, ezért még nem voltam ilyen helyzetben. Kérek mindenkit, hogy csak a témával kapcsolatban írjon. Köszönöm.
2013. jún. 26. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag semmit.
2013. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

"Milyenek a hétköznapok?"


Olyanok, mint minden katonáé.


"Ott lehet-e maradni a hétvégére?"


Ott.


"Mit érdmes itthonról vinni?"


Semmit.


"Lehet-e szakállam?"


Nem.


"Egyszóval minden érdekel."


Szerda van.

2013. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért egy kicsit bővebben is lehet és még egyszer megkérnék mindenkit, hogy releváns válaszokat írjon.


Tudtommal lehet szakálla az embernek, viszont csak rendszeres ápolás mellett...

2013. jún. 26. 17:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezeknek mért nem jártál utána mikor jelentkeztél? Szerintem bármelyik toborzóirodában választ tudtak/tudnak róla adni.
2013. jún. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mr.Super TNT ***** válasza:
51%

A tartalékos kiképzés egy nagy kupac sz*r és mégis ugyan azt az egyenruhát viseli mint a többi katona a honvédségre nézve szégyen mert beazonosítanak velük pedig ők nem is igazi katonák ráadásul olyan rendfokozatokat is megkapnak az alap kiképzésük után amiért egy rendes katona évekig vár .Nem mondom ,hogy nincs szükség rájuk ha az emberhiányt toldozni foltozni kell katasztrófahelyzet idején ,de ne legyen már z ,hogy még ők ugyanazt az egyenruhát és parolit kapják meg ,mert ez már átmegy a felháborító kategóriába. Legyen külön egyenruhájuk és rendfokozatjelzésük mert csak zavart keltenek a normális katonák között. Nem nehéz a katonai alapkiképzés a honvédségbe sem ,ha az ember hivatás tudattal megy oda akkor meg pláne nem ,de a tartalékos kiképzésnek már az a gúnyneve ,hogy a 6 hetes szalonnasütés ,mert régen a 12-14 hetes alap-kiket letudták 6 hét alat és harcászat címen is csak szalonnát sütögettek ,kitudja mi folyik ott még. A válaszok pedig a kérdésre sorrendben:5 munkanap hétvégi e ltáv ,hétvégén bent lehet maradni ,váltás gatya ,zokni sportöltözet ,tisztálkodó felszerelés,szakáll a kiképzőn múlik és az öltözködési szabályzaton én ajánlom a babapofit szép frissen üdén borotváltan ,de a ha jól emlékszem a szájközépig érő bajusz engedélyezett ,de haj legyen rövid tehát fodrászhoz is kell menni előtte vagy veszel egy hajvágó gépet és nem árt ha viszed magaddal azt is.WC papír se árt mert nem sok lesz ha lesz egyáltalán.


Na ciao egy katona.

2013. aug. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót utólag is. Mint frissen végzet ÖMT-s had védjem már meg az ott végzetteket azzal, hogy elmondjam egy ember sem azért ment oda, hogy rangot kapjon, vagy vagánykodjon azzal, hogy ő most katona. Azért mentek oda, hogy a lehetőségeik szerint elvégezzenek egy olyan kiképzést, hogy ha ne adj isten katasztrófa helyzet lenne vagy netán háború, ne egy berángatott senki menjen oda a katonák közé harcolni, vagy az árvízre pakolni, hanem tudjon valamit a harcászatról, fegyverről, katonai elméletről, terepismeretről, katonai alá-fölé rendeltségről stb. stb. Bennük is van legalább olyan felelősség tudat mint minden mint minden más emberben aki katonának jelentkezik. Az, hogy ez az 1 hónap semmire nem elég aláírom és azt is hogy rangokat feleslegesen osztogatnak. De ez feltétlen az ő hibájuk? Nem azé a rendszeré amely hozott egy ilyen törvényt. Beszélgettem sok szerződéssel a kiképzés alatt és mindegyikük azokat problémát hozta fel amit most te, de hogy most ezért kollektíve minden ÖMT-st elítélni szerintem marhaság. Persze biztos lesznek olyan emberek akik majd rajolnak a rangjukkal meg felvágnak mindenkinek, de a többségük nem ilyen. Én is azért mentem el ÖMT-snek mert a toborzóba azt mondták, hogy nagyobb esélyem van bekerülni szerződésesnek ha elvégzem, mint szimplán, mert már másfél éve várok arra, hogy csak alkalmasságira behívjanak. Szomorú helyzet az, hogy ma már az sem kell katonának aki minden áron az akar lenni.
2013. aug. 22. 10:53
 7/8 Mr.Super TNT ***** válasza:
Nem az ÖMT hibája az ,ami van azt én is látom és a 3 ,hónapos alapkiképzés ami van ebben a formában elégtelen. A fő probléma ,hogy az egyenruha és egyébb dolgk miatt nagy a keveredés. A Honvédség nem tud mit kezdeni a létszámhiánnyal + még egyes érdekek arra engednek következtetni ,hogy ezzel is akarnak foltozgatni ,de katonai szakfeladatokra elégtelen a kiképzésük és az ,hogy ha nincs kataszrófa helyzet és úgy létszámhiány van mer szerelnek le az emberek már az szörnyű. Az ilyen keverések és kavarások zavaróak mert így nem különíthető el a tartalékos erő a hivatásos és szerződésestől én jobban örülnék ha még jobban egységesebb lenne a kiképzés és próbálnának a gyenge alap-kiken is javítani amit a kiképzők meg is tudnának és akarnának csinálni ,de a fejesek között nem mernek felelősséget és kockázatot vállalni és nem bíznak a saját beosztottjaikban. Szóval még jó pár évtized míg helyre áll a rend. Székesfehérváron 50 üres altiszti hely van és kitudja mennyi tisztesi amíg a friss tiszti iskolásokat nem tudják már hova bedugni mert többet képeznek mint amire szükség van. Ha jól tudom kb 40 hallgató altisztjelölt van és ebből vagy 8 amit Székesfehérvárra a Petőfibe képeznek és nagyon kevés a szakasziból tovább képzet őrmester is ami Székesre menne ,mert sokan megunják ezt és leszerelnek.
2013. aug. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen valóban vannak problémák ezzel a rendszerrel. Az ÖMT-nek szerintem, hogy valóban hasznosak legyenek egy 3 hónapos kiképzés inkább megfelelne meg egy kicsit komolyabb alkalmassági, mert egy 1600 m-es gyaloglás szerintem nuku. A szerződéseseknek meg szerintem pont elég az a 3 hónap. Ha legénységi állományba kerülnek akkor úgy is folytatják a gyakorlatozást. Sajnos valóban nagyon kevesen vannak olyanok akik hivatástudatból mennek a honvédségbe és ha civil szférában kapnak egy megfelelőbb állást, akkor inkább oda mennek, mert ugye ott több a fizu. Most az egyik előadáson hallgattam, hogy kb. 2400 fő szerződéses hagyta most ott a honvédséget. Ez elképesztő nagy szám. Gondolom ezért fogdossák annyira a ÖMT is, hogy a létszám meg legyen mint ahogy te is mondtad. Nekik nem kell annyit fizetni, ráadásul még katonáknak is tekinthetők, hisz lőttek, robbantottak.
2013. aug. 23. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!