Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mondjuk a pénz adott, szinte...

Mondjuk a pénz adott, szinte korlátlan mennyiségben. Ti milyen eszközöket vásárolnátok a Honvédségnek? Lenne esély egy világviszonylatú elithadseregre?

Figyelt kérdés
Tudom volt már ilyen kérdés, de az már elég régi. Ti miket vennétek a Honvédségnek? Lenne rá esély hogy egy elismert, hihetetlen erejű és képességű hadseregünk legyen valaha is? Írjátok le hogy milyen fegyvereket, felszerelést, járműveket, stb. vásárolnátok! A pénz nem akadály! Én biztosan amerikai technikát vásárolnék, ami a világ legerősebb hadseregének jó, az itt sem vallhat kudarcot. Járművekből amerikai tankokat, HMMWV-ket, a németektől Mercedes UNIMOG-okat és Mercedes G katonai terepjárókat vásárolnék. A többi szállító és tehergépjárműre pedig a RÁBA kapna megbízást. A Gripenekből még vennék egy tucatot, nem kell ide jobb, mert így is mire felszállnak, a légtérsértő gép már a határon túl van.. Esetleg vennék egy tucat amerikai vadászgépet pl. a NATO, vagy egyéb feladataink ellátására. Harcihelik szintén amerikából jönnének.

2013. jún. 27. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Először megnövelném a hadsereg létszámát 60 ezerre, és csapnék mellé 120 ezer tartalékost. Valamint olyan légvédelmi rendszert építenék, hogy egy legyet is le lehessen lőni a légtérben, valamint a föld-föld rakétarendszerbe fektetnék, és ha tényleg korlátlanok a források, akkor atomtöltetben is lehet gondolkodni.
2013. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja, meg egy 20-25 ezer fős idegenlégiót is alakítanék, akiket lehet küldeni missziókba.
2013. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Először is, kirúgnám a vezérkar kétharmadát (vagy többet). Borzasztó vízfejű a honvédség és ők viszik el a legtöbb pénzt. Aztán felszámolnám a folyami flottillát. Teljesen hasznavehetetlen része a honvédségnek. Aztán az így kiesett több ezer ember helyét feltölteném igazi "lövészárokba küldhető" katonákkal.


A felszerelés meg limit nélküli forrásokkal már gyerekjáték volna. Nem az a honvédség elsődleges baja.

2013. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Persze, igazatok van. De azért nagyjából az ésszerűség határain belül gondolok a felszerelésre, például az apró légterünkbe nem kell F-18-as gép. De egy tucat ilyen, vagy F-22-es más feladatok ellátására jól jöhet hazánk számára.:) Egy légvédelmi rendszer nem lenne hülyeség, de azért az atomot én nem merném meglépni, az már a nagyobbak játéka. Szerintem ha egy ilyen rendszer ki lenne építve, mindjárt a szlovákok, románok és maga az EU is "kedvesebb" lenne velünk.:D
2013. jún. 27. 19:09
 5/16 anonim ***** válasza:
Álom, de sajnos a Magyar Honvédség, technikailag áll rosszul, a katonák megbízhatósága, az egész ISAF nál példaértékū. És ha annyi pénzünk lenn, én saját fegyvereket fejlesztenék, tankokat, repülōket, kézi fegyvereket.
2013. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én már működő technikát használnék, méghozzá amerikait.:) De ha már a technikai állományunk rendben lenne, esetleg tényleg fejleszthetnénk új magyar fegyvereket. Én elsődlegesen a Rábát és az Ikarust "virágoztatnám fel", katonai járművek gyártatásával.
2013. jún. 27. 22:08
 7/16 anonim ***** válasza:

én nem a fegyverekre helyezném a hangsúlyt, persze az is kell, de sokkal inkább hatékonyabb híradásra, kiképzésre, logisztikára


persze kellenek a korszerű fegyverek is, és de nálam az elv, hogy nem korszerű fegyver a katonának, hanem a katonából csinálok korszerű fegyvert

2013. jún. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

első körbe lőszert vennék hogy az a szerencsétlen pár ezer honvéd ne csak nézegesse a fegyverét hanem néhanapján lőhessen is vele

10X ennyit költenék a kiképzésükre

biztosan nem vennék se nyugati se keleti haditechnikát mivel korlátlan a pénzforrás a feltevésed szerint nekiállnék saját harckocsikat,szállítójárműveket, helikoptereket és egyéb repülőgéptípusokat fejleszteni


de ez csak álom

2013. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 sni ***** válasza:
Emberanyagban szerintem jól állnánk, mármint ami a minőséget jelenti! És van sok magyar fejlesztés is, amit szintén lehetne támogatni! Ha a szabadalmakat itthon tudnák tartani, akkor a legjobb technikák lehet, hogy nem német és amerikai címke alatt jönnének ki a gyártósorról! Szerintem a katonáink meg az egyik legjobbak a világon!
2013. jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azért a fejlesztések elég sok időbe kerülnének (szerintem), addig valami normális állományt össze kéne hozni. Helikopterekből, vadászgépekből és néhány harciterepjáróból 100 000% hogy amerikait vennék, kiforrott, bizonyított technika. Persze utána jöhetnének a magyar gépek is, de az is elég sok idő, mire egy megbízható szerkezetet összelapátolnak.
2013. jún. 28. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!