Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonának lenni Mo.-n?

Katonának lenni Mo.-n?

Figyelt kérdés
Megéri Mo.-n katonának lenni? Szeretnék majd katona lenni szerintem a feltételeknek megfelelnék.. csak kérdés az hogy meglehet e élni ebből, nem nagyon találtam olyan helyet ahol korrekten leírják azt hogy mit mennyiért csinálnak...aki katona, vagy képben van az megoszthatná velem/ünk!? előre is köszi
2009. okt. 16. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én katona(nő) vagyok, egészségügyben dolgozom. A fizetésem ( nettó) duplája lett mint amikor közalkalmazottként voltam.

Ebből adódóan, nekem megéri.

2009. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
ja még annyit, hogy nem olyan könnyű ám a feltételeknek megfelelni.
2009. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
tudnál konkrét számokat írni? persze ha nem gond.. mert ép az a baj hogy nemtudom mennyit miért ...:S
2009. okt. 16. 19:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok pontos számot de ha azt veszed hogy aláírsz 1 több éves szerzödést megéri. Ha csak valami sületlenséget nem csinálsz biztosan melod van.
2009. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
68%

A Hjt. (A Magyar Honvédség hivatásos és szerződéses állományú katonáinak jogállásáról szóló 2001. évi XCV. törvény)szerint jár minden, a fizetés is jár (egyre kevesebb)a szánk is jár. Olyan hogy katona, nincs. Minden katonának lehet valamilyenfajta tehetsége, végzettsége, szakmája, diplomája, nyelvtudása, lojalitása és munkakedve, bár ez utóbbi nem biztos. Golyófogó akarsz lenni Afganisztánban vagy hadmérnök vagy katonaorvos vagy informatikus?

Most, hogy szar a helyzet a civil szférában, biztosnak tűnik a sereg, de nem az. Állandó átalakulásokkal ötödére csökkent, nincs semmire pénz csak reklámra. Én nem javaslom, mert amíg fiatal vagy OK, aztán kifacsarnak és kirúgnak.

2009. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Az utolsó válaszlót nem annyira értem.

Az alapilletményen felül, vannak honvédelmi pótlékok, nyelvvizsga pótlék és egyéb pluszok amiket kifizetnek. Ami rájön még az alapilletményedre.

A külföldi golyófogásról meg annyit, hogy nehogy azt gondoljátok, hogy egyszer csak szólnak, hogy menjél Afganisztánba. Státuszfüggő, nem mindenki kell oda ki, a másik, meg hogy szigorú fizikai és egészségi feltételei vannak, plusz x hónapos plusz kiképzés Tatán. Az önként jelentkezőket, előnyben részesítik, de gyakran ők sem tudnak kimenni.

2009. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
A sok pótlék bruttóban is kevés ám, hát még akkor amikor megkapod. De ismétlem, az a baj, hogy amíg katonáskodsz közben elmegy feletted az idő és 40 évesen szar pályakezdőnek lenni. (Ez nem igaz akkor ha közben tanultál valami hasznosat is, a lövészeten kívül.)
2009. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért a honvédség beruházza tanulmányai folytatására, a tovább lépni akarókat. Nekik is érdekük,hogy minél képzettebb legyen valaki.
2009. okt. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Az egyik ismerősöm 23 éves és Szolnokra ment tanulni. Ha meg felelsz a feltételeknek akkor mehetsz pl: Afganisztán,Irak,Ciprus,Koszovó. Az utóbbi 2békefenntartónak,de nem kapsz sokat kb 200-250ezret. Ha nagyon kemény lennél akkor ajánlom a francia idegenlégiót. Nem egy embert ismerek aki ott van évek óta és 800ezren felül kap. De nagyon nehéz bejutni. Ha jól emlékszem: a jelentkezőknek 16%-át veszik fel. Jelenleg 4000 magyar szolgál ott. Szóval ha bele akarsz vágni én a helyedben belépnék egy szervezetbe: véderő (de van más is) Ott megtanulnád az alapokat,vagy kicsit többet (de ez tőled függ) aztán mennél Szolnokra. Felvételi: 3200m futás 14perc alatt (ez 100pont) 2perc alatt 60fekvőtámasz,van felülés. Emellett: Egészségügyi és pszihológia. Lövésznek menj ha rám hallgatsz mert azokból kevés van úgy hallottam. De ahogy érzed. Ha Szentendrére mész ott kb 90-100-at kapsz havonta. (de ez light-os a Szolnokihoz) A Szolnokinál (lehet a többinél is9 úgy van hogy fizetik a haza utat,kapsz szállást,étkezést stb. Ha bele akarsz vágni sok sikert,azt hogy mit fogsz elérni tőled függ.
2009. okt. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A fogalmazásért bocsi,nem olvastam át. Gyorsan írtam. Remélem segítettem.
2009. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!