Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha szerződéses katona szeretné...

Undercover Ricsi kérdése:

Ha szerződéses katona szeretnék lenni mennyi idő míg besoroznak és milyen hamar érnék el a fizetésig/bérezésig?

Figyelt kérdés
Munka nélküli vagyok és meg vagyok kicsit lőve mert nem találok semmit vagy nem vesznek fel és ezért gondoltam erre.
2013. júl. 11. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is el kell menni egy toborzóirodába, ott elmondják a részleteket. Részt kell venni és teljesíteni kell a pszihológiai és a fizikai vizsgálatokat. Ezután elméletileg behívható vagy, de abszolút nem biztos, hogy be is hívnak.

Ha behívtak, ha jól tudom három hónap a kiképzés. Bérezés fogalmam sincs, hogy hogyan működik, de gondolom havi rendszerességgel. Kezdő fizetésed olyan 70ezer forint körül lesz. De a toborzóirodában úgyis megmondják!

2013. júl. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Skydive ***** válasza:
Így van, a kezdő fizu nettó 70K, plusz 10K kajabón, utazási költségtérítés meg ha szeretnéd akkor egészségpénztár, az úgy működik, hogy levonnak 3K-t a fizudból és egészségkártyára jön 6K cserébe. Kiképzés alatt is jár a pénz. Amit nem árt tudnod, hogy nem olyan mint egy normál munkahely: én az évet két hét szabival kezdtem, aztán kis benti tevékenység után két hét különleges kiképzés majd egy hónap hadgyakorlat. Haza addig nem jutottam. Igaz kaptam utána 12 nap plusz szabit és a fizum is megdobta +50% al két hónapig. Nyáron egy hetes folyami átkeléses gyakorlaton kívül gyakorlatilag semmit nem csinálok csak pihenek meg nyaralok és persze tanulok, mert csak azzal lehet előrejutni. Pénzben is és rendfokozatban is.
2013. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
utolsó, azért ez alakulatfüggő is
2013. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!