Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Honvédség rohamlövész...

A Honvédség rohamlövész képzéséről mit kell tudni?

Figyelt kérdés
Milyen képesítést ad? Ki vehet rajta részt, illetve kinek érdemes elvégezni?
2013. júl. 15. 15:49
 1/10 Pro Patria ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=5LVOtvcsHVs


Mivel az elmúlt tíz év alatt 57 rohamlövészt avattak fel, ezért csak az igazán elvetemültek jelentkeznek rá. Egyébként kimondatlan szabály, hogy akkor sem avatnak fel évi 2-3 személynél többet rohamlövésznek, ha megfelelnek a követelményeknek, pont azért, hogy ne vesszen el a presztízse, megmaradjon egy szűk kör képviseletében, ne váljon "tömegcikké". Egyébként abnormálisan kemény, és nem jár semmi különös tényezővel a büszkeségen kívül.

2013. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó, és mire jó? miről szól?
2013. júl. 15. 17:48
 3/10 Pro Patria ***** válasza:
Nézd végig a linkben szereplő dokumentumfilmet.
2013. júl. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát apám ha ezt elvégzed, egyenes utad van, beiskoláznak külföldi tanfolyamokra stb. De úgysem csinálod meg:D
2013. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
megnéztem a filmet, de még mindig nem derült ki benne, hogy az egésznek pontosan mi értelme van, maximum annyi, hogy elmondhatod magadról, hogy megcsináltad, de nem ad semmilyen képességet, ami elgondolkodtató, tekintve, hogy elvileg az adónkból megy
2013. júl. 17. 12:37
 6/10 Pro Patria ***** válasza:

Pontosan, elmondhatod erről, hogy rohamlövész vagy, és megkapod a felvarrót, hogy kemény kiképzést álltál ki. Azaz több vagy, mint mások. Mire számítottál?

Megjegyzem: a Honvédség, mint szervezet, már önmagában az adóból van fenntartva.

2013. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
arra számítottam, hogy például megkapom képzést pl: elvégzem a kmz képzését, akkor utána tudok a kmz-ben szolgálni, vagy ha elvégzem az ejtőernyős képzést, akkor utána ugorhatok, van valami képességem, amiért sokoldalúbb katona vagyok, de itt ebben mi van?
2013. júl. 17. 16:27
 8/10 Pro Patria ***** válasza:
A presztízs.
2013. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem úgy tűnik, hogy az egész egy nagyon kemény gyakorlat, nem pedig képzés. Inkább egy katonai kupának tűnik, mint valódi kiképzésnek.
2013. júl. 18. 15:10
 10/10 anonim ***** válasza:
35%
Menj inkább a légióba. A honvédség az egy kalap trágya.
2013. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!