Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Itt Magyarországon a rohamlövé...

Itt Magyarországon a rohamlövészek egyenlő a második világháborús Waffen SS-el?

Figyelt kérdés
Ugye én arra gondolok hogy a w-ss úgy harcolt és olyan kiképzést kapott mint a sturmabtellung-ok (rohamosztagok) az első világháborúban. Nyilván van különbség a romham lövészek és a w-ss-ek között his a Waffen SS általában páncélos hadosztályokból állt.
2011. dec. 22. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem egyenlő. A rohamlövészek nem alkotnak önálló alakulatot. És egyébként sem hasonlítható egy második világháborús egységhez. A képzés tulajdonképpen egy harci vezetői felkészítés magas szintű kis csoportos harcászatból, az amerikai ranger képzés mintájára. Néhány részletében(lövészet és tereptan) még felül is múlja azt.
2011. dec. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Hú barátom neked alapvető hiányosságaid vannak mind az SA, mind pedig az SS területén.


SA = Sturmabteilung (és nem sturmabtellung, ahogy te írtad, rohamosztag). Ez a náci párt félkatonai szervezete volt. Tehát egy pártnak és nem pedig a hadseregnek volt a része. Semmi köze az I. világháborúhoz. 1920-ban jött létre. És nem harci egység. Inkább egy fajta „munkásőr” banda volt. Ja és semmi féle képen sem volt elit egység.


Waffen-SS Ez egy valódi harcoló katonai alakulat volt. De nem a Wermacht része. Kezdetben csak tiszta árja németek lehettek a tagjai, de idővel felhígult . Volt már minden féle SS hadosztály (albán, holland, horvát, orosz, ukrán, stb stb és volt több magyar is). 38 hadosztálya volt, de közel sem volt mind páncélos hadosztály. Sőt, többség nem páncélos hadosztály volt.

2011. dec. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Karácsonykor magyarázkodnom kell...

Tudom hogy írják a Sturmabteilung-ot, de elgépeltem ebben igazad van. DE az SA mint pártszervezet valóban 1920-ban jött létre, de a sturmabteilung (nem az SA) csak sturmabteilung mint rohamosztag a német hadsereg olyan szerveződése volt. Kicsiny mozgékony alegységek amik a legveszélyesebb feladatokat kapták (ezeket a Hitler végrehajtói című könyvből veszem) Sep Dietrich is egy ilyen osztag tagja volt az első világháborúban.

Az SS mint schutzstaffel (védelmi század) eredetileg Hitlert védték és mikor még magas volt az SS színvonala akkor csak páncélos hadosztályokból állt Pl: LSSAH, Das Reicg, SS Deutchsland. a Wiking már nem olyan elit tehát nem tükrözi az SS-t mert ennyi erővel a volkssturm-ok is SS-ek aminek színvonala ugyebár nem volt már. Valóban nem tartoztak a Wermacht-hoz, de az alárendeltje volt egészen 1941-ig és az eredeti SS NÉMETEKBŐL áll!

2011. dec. 24. 20:42
 4/13 mustafa33 ***** válasza:
100%
Csak megjegyzésképen, a párthadsereget meg kell különböztetni a reguláris hadseregtől és a "páncélos" megnevezés nem mindig "tankistát" jelent.
2011. dec. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

lehet igazad van...

de a panzer divizion az páncélos hadosztályt jeéent ha jól tudom

2011. dec. 25. 08:57
 6/13 ThorgilsX ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.


Először tisztázzuk le,nem vagyok náci.


Most hogy ezzel megvagyunk:

Az 5.SS Wiking Panzer Division nevét szádra ne vedd negatív értelemben!


Nézz csak utána!Egyedül(BIZONYÍTOTTAN!)ők nem tettek háborús bűntettet az SS kötelékén belül(biztos volt egy két helyi pl foglyok kivégzése de melyik alakulatnál nem volt ilyen)


A Wiking hadosztálynak eléggé rögös volt az életútja de ez nem tartozik ide.


Nem az SS pediglen nem véd század ahogy írtad véd osztag/csapat.


Az SS kiképzés pediglen nem roham kiképzés...Az SS-ben a kiképzést a kölcsönös tiszteletre alapozták (pl nem volt Uram-ozás,a rendfokozataikon szólították egymást.) továbbá az önálló gondolkozásra és helyzet felismerésre ezáltal a frontokon hatékonyabban operálhattak és alkalmazkodhattak az éppen aktuális helyzethez.


Olyan tekintetben lehetne a két kiképzési módot összehasonlítani hogy mind2 a helyzetfelismerést és alkalmazkodást tekinti elsőrendűnek,ezen kívül a világ egyik kiképzési módszere se tér el valami húde nagyon a másikétől...

2011. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Védelmi osztag, védelmi század hallottam már így is meg úgy is de ez tipikusan nem olyan dolog amin fen lehet akadni nem mondtam hogy a Wiking nem harcolt volna jól meg ilyenek, de az tény hogy az eredeti SS-be CSAK NÉMETEK voltak. A Hunyadi is jól harcolt végül is. Viszont akármennyire is jó a Wiking a Leibstandarte SS Adolf Hitler az elit elitje nem követett el bűnöket!
2011. dec. 25. 18:31
 8/13 ThorgilsX ***** válasza:
100%
Maga Sepp Dietrich adta parancsba keleten hogy nem ejtenek foglyokat,Hadosztály szinten. Viszont származás szempontjából nem lehet elitizálni egy egységet,még embert sem.
2011. dec. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
na igen mert nem mind1 hogy lelövik őket vagy éhen halnak vagy később lövik le őket mint partizán...
2011. dec. 26. 16:42
 10/13 ThorgilsX ***** válasza:
100%
Nem említettem partizánokat,őket egyik oldal se vette semmibe.
2011. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!