Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Keresztény vallású ember...

Keresztény vallású ember vagyok. Istennek tetsző dolog lenne ha katona lennék?

Figyelt kérdés

Több keresztény emberel beszéltem már és a vélemények eltérőek voltak.

Nem tudom hogy mit tegyek nagyon tanácstalan vagyok. :(



#kereszténység #Katonaihadviselés #istennektetszés
2013. júl. 22. 12:45
1 2 3
 11/22 Vadkan01 ***** válasza:
Úgy legyen. Ámen.
2013. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
38%

,,Istennek tetsző dolog lenne ha katona lennék?"


NEM kell senkinek megfelelni!!! Saját magad döntesz a sorsodról! Ne légy hívő, és akkor azt csinálsz amit akarsz.


,,Amíg van egy mestered a mennyországban, rabszolga leszel a földön"


Bakunin


,,A vallás a nép ópiuma"


Marx


,,Az emberek nem a sorsuk, csupán a saját elméjük rabjai"


Roosevelt

2013. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

MINDIG meg kell felelni valakinek.

Ha nem Istennek, akkor társadalmi normáknak, törvényeknek, főnöködnek, Bakuninnak, Marxnak, Rooseveltnek, másik válaszadónak (aki nemsokára lepontoz engem;-).

Nem hiszem hogy azt teszel amit akarsz.

Ha katonának állsz,erre rájössz magad is.

Majd azt teszed, amit parancsolnak. Ha azt mondják élj, élsz. Ha azt mondják ölj, ölsz. Ilyen egyszerű az élet.

Szabad akarat? Itt van! Kezdj vele, amit akarsz! Ugyan kérem!

2013. júl. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
8%

A 8-asnak;


"Gondolom te kézzel fogható, megdönthetetlen bizonyítékkal rendelkezel arról, hogy nincs Isten, ha már így kvázi ex chatedra kinyilatkoztatsz... Ja, vagy nem?"


Senkinek sincs kézzel fogható, megdönthetetlen bizonyítékai arról hogy nincs isten. Meg tundérek. Meg unikorn. Meg a jeti. Meg a loch nessi szorny. Stb., stb. Pontossan ezért neked kell bizonyitani hogy van. Bizonygatni a nem létezését valaminek ami nincs is bizonyitva hogy létezik az bolondság lenne. Ha te állitasz valamit akkor támaszd azt alá tényekkel és érvekkel. A bizonyitás a te dolgod. Hallgatlak.

2013. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Most találtam egy két érdekes dolgot azok számára akika a katonai hadviselést ellenzik.

Sokan azt a hibát követik el, hogy amikor elolvassák a 2 Mózes 20:13-ban, hogy „Ne ölj!”, akkor ezt vonatkoztatják a háborúra is. Ugyanakkor a héber kifejezés szó szerinti jelentése „egy másik személy rosszindulatú, szándékos, előre kigondolt megölése; gyilkosság”. Isten gyakran parancsolta meg az izraelitáknak, hogy egy másik néppel háborúzzanak (1 Sámuel 15:3; Józsué 4:13). Számos bűntett esetében rendelkezett halálbüntetésről (2 Mózes 21:12, 15; 22:19; 3 Mózes 20:11). Tehát Isten nem minden esetben ellenzi az emberölést, csak a gyilkosságot. A háború soha nem jó, de néha szükséges. A bűnös emberekkel teli világunkban a háború elkerülhetetlen (Róma 3:10–18). Előfordul, hogy az ártatlanokat a bűnösök bántalmazásától egyedül háborúval lehet megvédelmezni.

2013. júl. 22. 21:52
 16/22 anonim ***** válasza:
58%

,,Istennek tetsző dolog lenne ha katona lennék?"


NEM kell senkinek megfelelni!!! Saját magad döntesz a sorsodról! Ne légy hívő, és akkor azt csinálsz amit akarsz."



Helyes! Akkor ennyi erővel ne tartsd be a törvényeket, nyugodtan szegj meg minden jogszabályt és majd megnézzük, mennyi ideig leszel szabadlábon...


Ennyire ne csesszél már ki a kérdezővel, hogy ilyen tanácsokat adsz neki.

2013. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 gazi ***** válasza:

Lehetsz katona. Istennek az sem tetsző dolog, ha kivered a farkad vagy, ha házasságon kívül dugod a barátnődet.

Jézus azt mondja: Aki képes betartani a parancsolatot az tartsa be. Aki nem, az imádkozzon. Imádkozz.

2013. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Simán lehetsz katona, szted hány keresztény katona volt már a történelemben? NAgyon sok, a Pápa is mennyi háborút támogatott már, szóval simán lehetsz.
2013. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Természetesen lehetsz katona. Isten minden bűnödet megbocsátja amit teljes szívedből megbánsz.
2013. júl. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Taresz drága, a történet ott kezdődött, hogy én reagáltam az egyik kommentelő hozzászólására.


Ő "állított" valamit, ergo NEKI kell bizonyítani az állítása helyességét.


Ez így működik.


"Bizonygatni a nem létezését valaminek ami nincs is bizonyitva hogy létezik az bolondság lenne."


Valszeg nem vagy jártas a tudomány világában.


Ha én azt állítom, hogy NEM volt holokauszt, mert szerintem tuti nem volt, csak kitalálták, akkor vagy helyszínen tarkón lőnek (természetesen csak nevelő célzattal, a demokrácia és a szólásszabadság nevében) vagy megkérned, hogy ugyan már támasszam alá érvekkel az állításom.


Teccik érteni?


"Ha te rállitasz valamit akkor támaszd azt alá tényekkel és érvekkel. A bizonyitás a te dolgod. Hallgatlak."


Angyalom, fordítva ülsz a lovon, 7-es kommentelőtől tudakolj választ, én nem tartozok se neked, se másnak elszámolnivalóval.

Csók!

2013. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!