Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Keresztény vallású ember...

Keresztény vallású ember vagyok. Istennek tetsző dolog lenne ha katona lennék?

Figyelt kérdés

Több keresztény emberel beszéltem már és a vélemények eltérőek voltak.

Nem tudom hogy mit tegyek nagyon tanácstalan vagyok. :(



#kereszténység #Katonaihadviselés #istennektetszés
2013. júl. 22. 12:45
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Az elottem lévohoz


A torténet meg ott folytatódik, hogy:


Ő "állított" valamit, ergo NEKI kell bizonyítani az állítása helyességét.- - mondod


Pont ez az. Nem állitott semmit. Kérdezett.


"Valszeg nem vagy jártas a tudomány világában."


1. ahhoz, hogy logikusan és reálisan gondolkodjon az ember ahhoz nem kell jártasság semmiféle tudományban

2. Honnan tudod?


A lovon meg te ulsz forditva picinyem. Sajnos a bizonyitás terhe arra esik aki nagy dolgokat állít. Se én, se pedig a 7-es nem állított semmit. A hivo kozosség az akik azt állitják, hogy létezik isten. A kommentedbol az derul ki, hogy te is ezt hiszed. Erre kértem én bizonyitékot toled. Itt két lehetoséged van. Vagy elkerulod a válaszadást ahogy minden más hivo teszi, vagy szolgálsz valami bizonyitékkal.


"Ha én azt állítom, hogy NEM volt holokauszt, mert szerintem tuti nem volt, csak kitalálták, akkor vagy helyszínen tarkón lőnek (természetesen csak nevelő célzattal, a demokrácia és a szólásszabadság nevében) vagy megkérned, hogy ugyan már támasszam alá érvekkel az állításom."


Pontosan. Megkérnélek. De amint az elobb emlitettem: Nem állitottam se én se más, hogy nem létezik isten. Csupán annyit, hogy nincs rá bizonyiték, hogy lenne.


Remélem igy már világos.


Udv.

2013. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Meg tudlak érteni, kérdező :)

Ugyanez a problémám évek óta, de tudom, hogy Isten megadja a választ, csak hinnünk kell benne és kérdeznünk!

Lehet, hogy még fontos feladatunk lesz a katonaságon, annak ellenére, hogy a parancs: Ne ölj!

2014. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!