Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A vaskereszt mennyire népszerű...

A vaskereszt mennyire népszerű az Amerikaiknál?

Figyelt kérdés

Több filmben is láttam már amerikaikra tetovált "vaskeresztet", ez mennyire népszerű náluk?

Korábban azt hittem hogy ez náci jelkép, aztán azt hogy az amerikaiknak csak hasonló, de aztán utánaolvastam, és hát ugye a poroszokhoz/németekhez lehet kötni.

Mennyire "ítélik el" manapság a vaskeresztet?Teljesen természetes?Senki sem köti a nácikhoz?


2013. júl. 28. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A vaskereszt nem náci jelkép , hanem porosz szimbólum.

Németországban ma is használják főként a hadászatban.

2013. júl. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Legtöbbször katonai szimbólumként szerepel különböző hadsereg szolgálóin. De igazából ők ezt csak azért varratják magukra, mert ezzel próbálnak részben közel maradni Istenhez, és segítséget kérni, hogy tovább tudjanak élni, még a harc után is.


De viszont sokszor a filmek túlzásokba esnek és talán nem is éppen ez az alapvető ok.

2013. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!