Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A kis kaliberű pisztolyokból...

A kis kaliberű pisztolyokból miért nincsenek nagy/még nagyobb tárkapacitásúak?

Figyelt kérdés

A 9 mm-es, .40-es, .45-ös, .357 SIG, stb. űrméretű pisztolyokhoz az általános tárkapacitás valahol 12-17 körül van (most nem a szubkompaktokra gondolva).


A kisebb kaliberekből akkor miért nincs nagyobb tárkapacitás?


.22 LR, 6,35 mm Browning (.25 ACP), 7,65 mm Browning (.32 ACP), 9 mm Browning Short (.38 ACP)


Ezek sokkal kisebb lőszerek az elsőnek említetteknél, mégis a hozzájuk gyártott pisztolyok tárkapacitása a legritkább esetben van 10 felett.


Pedig egy Beretta 92, Glock 17, vagy más híres nagy kapacitású öntöltő méreténél maradva a két legkisebből akár 30-as tárú pisztoly is lehetne pusztán a méretet nézve, nem meghosszabbított, hanem a pisztoly méretéhez képest hagyományos tárral.


2013. júl. 31. 19:47
 1/5 intrepid ***** válasza:
Meg kell tanulni pontosan lőni, és akkor a kevesebb lőszer is elég tud lenni.
2013. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:
Jó kérdés, talán a peremes lőszer miatt.
2013. júl. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kovpet ***** válasza:

Érdekelt, így gugliztam:


[link]


[link]


Tehát van nagyobb tár abból is.

2013. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2-3:


Köszönöm. 22-es karabélyokhoz/géppisztolyokhoz sem láttam még nagy tárkapacitást (általában 20-25 volt a max.), de akkor legalább ezekből vannak nagy kapacitásúak.


Viszont a pisztolyokhoz még nincs megoldás. (Közben ne érts félre, én is guglizok, nem csak itt játszom a hülyét, csak még angolul sem találtam egyelőre választ).


Talán tényleg a lőszernek van olyan tulajdonsága, ami nem teszi lehetővé a nagy tárkapacitást.

Érdekes, hogy például az általad linkelt első oldalon is, a .22-es kaliberű 30-as ívtár csak egysoros (a második képen átlátszóban látszik).

Talán a kis kalibereket nem lehet a nagykapacitásúaknál megszokott kétsoros tárba rendezni, valamilyen tulajdonságuk miatt?

2013. júl. 31. 21:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet az oka, hogy azt átlagos felhasználónak nincs rá igénye, mert:


-Az átlagos önvédelmi szituációba 5-6 lövés bőven elég, de sokszor még 2-3 is.


-Ha túl sok lőszer lenne benne(a példádban is említett 30-as tár pölö), akkor hiába a relatíve kis tömeg, összességében rosszabbul jönne ki az illető.


-Önvédelemre akarja hordani az illető, ott pedig a kiskaliberű lőszereket működtető fegyvereknek határozott előnye a kis méret. Persze ma már ez egyáltalán nem számottevő dolog, ugye léteznek kis méretű fegyverek használható kaliberben is.


Emiatt nincs reális piaci igény a nagy tételben gyártott nagy kapacitású kiskaliberű fegyverekre. Ettől persze biztosan létezik ilyesmi is, csak nem igazán van a köztudatban.

2013. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!