Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért hiszek azt sokan, hogy...

Miért hiszek azt sokan, hogy a harmadik világháború atomháború lenne?

Figyelt kérdés
Ha valaki arra kérdez rá, hogy kik nyernék a harmadik világháborút, rögtön jön a válasz, hogy ,,aki hamarabb ledobja az atombombát,,. Véleményem szerint ez úgy butaság ahogy van. Túl sok ország rendelkezik nukleáris fegyverrel ahhoz, hogy fitogtatni lehessen. a Második VH-ban, amikor még egyedi volt, bevethette az USA, de most biztosan kitudnának lőni a szemben álló felek annyit rakétát, hogy nukleáris tél keletkezzen, amit nem élne túl az emberiség. Véleményem szerint senki nem érdeke elpusztítani saját magát.

2013. aug. 1. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Mert buták. Az egy annyira elavult 20. századi technológia, hogy talán soha senki sem fogja már bevetni. De az emberek többsége hadászati szempontból legalább 100 évvel el van maradva.
2013. aug. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Én is csak ennyit tudok mondani, mert ostobák és elmaradottak.
2013. aug. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Reméljük nem derük ki, de szerinted miért költenek milliárdokat az atomfegyverekre? Szerintem nem hobbiból, atombunkerekkel pedig biztosan sok nagyhatalom rendelkezik, ráadásul ha az egyik fél sikeresen megsemmisítené az ellenséges atomfegyvereket, akkor már szinte eldőlt a küzdelem... Nyilván ez az én véleményem.
2013. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tisztelt 3. :

Véleményem szerint jelenkorban az atomfegyvernek politikai célja van, pusztán helyzetmeghatározó szerepe van, hogy ki hol helyezkedik el a ,,befolyásos országok ranglistáján"...

2013. aug. 1. 17:22
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

"de szerinted miért költenek milliárdokat az atomfegyverekre?"


Mert valamivel leplezniük kell a valódi fegyverkezést. De ezek már elavult és hasznavehetetlen dolgok. Túl kicsi a pusztító erejük és a környezetben túl nagy kárt tesznek.

2013. aug. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 szántóvető ***** válasza:
48%
Azért mert egyik fél sem akarna veszíteni.az atombomba tömegpusztító fegyver,inkább népírtásra való mint az ellenség haderejének a legyőzésére.
2013. aug. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Pontosan azt akartam írni, mint az első.

A filmipar is rájátszik, mert egy ultimate fegyverként mutatják be a nukleáris fegyvereket, amit egy komolyabb háború esetén tömegesen vetnének be.

2013. aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
“Azt nem tudom, hogy a Harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel.” (Albert Einstein). Ne játsszátok itt az agyatokat, sosem tudhatjátok, hogy mit húznak elő az emberek a kalapjaikból.
2013. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mert nincsenek tisztában azzal h milyen fegyverek vannak most / lesznek mert ezek hadászati titkok és ezt részben szerintem vannnak olyanok is akik csak képletesen értik
2013. aug. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Nevetséges semmi féle atomháború nem lenne... Az atombomba az csak védelemre jó. Ki dobná le bárkire az atombombát ha azt ugyanúgy visszakaphatja? Na meg ez a nevetséges botokkal vívnánk a 4. vh -t ez akkora ostobaság, hogy már szánalmas... És ahogyan a kérdező írja már nem csak egy valakinek van ilyen hanem sok mindenkinek így a bevetése teljesen esélytelen!
2013. aug. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!