Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha te lennél a miniszterelnök...

Ha te lennél a miniszterelnök vagy a honvédelmi miniszter, akkor visszavezetnéd a sorkatonaságot és miért?

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 09:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Akkor én is azt csinálnám, amit diktálnak, vagy nem sokáig lennék én! Ezért sem én vagyok...
2013. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Sorkatonaságot? Vagyis másnéven a "szivató tábort"?

Mert ott ám nincs más, csak öreg nagy "veteránok" szivatják a kicsiket. Gyakorlatilag olyan, mint egy több hónapig tartó rossz gólyatábor.


Tudom, hogy miért hozza fel mindenki, azért, mert így "Tiszteletet tanul a gyerek, megtanulja a másikat értékelni, kiáll a társa mellett, már csak azért is mert magyar" blah,blah,blah.


A mai fiatalság már nagyon elnyugaiasodott. Rengeteg a kövér gyerek, akik ráadásul fel is vannak mentve a testnevelés alól. Most az ilyenek úgyis találnának kibúvót, de ha meg bedobod a 100 kilós fiatalt az edzésbe, nem lefogyni, lebénulni fog az biztos a hirtelen terheléstől.

Meg hát mi lenne? Szivatnák egymást még jobban, főleg, hogy össze vannak zárva. Egy ilyen sorkatonaságban nagyon érvényes az "erősebb fentmarad, a gyenge eltipródik" stílus, viszont ez egy nagyon rossz felfogás a mai civilizáció számára, ugyanis most pont, hogy kéne az értelmes, okos ember, ezzel viszont csak pont, hogy a "hülyék" nagyrésze maradna csak fent, a többi pedig szellemileg teljesen leépülne.


Más se lenne, csak egy kis erőltetett gólyatábor, extra tesnevelés órákkal. Ez itt nem Észak Korea, hogy olyan fegyelmes sereget képzzenek ki, aki meghalna a hazájáért, és ami mégfontosabb, a BAJTÁRSÁÉRT.


Szóval nem, nem vezetném vissza(mondjuk sosem rajtam fog múlni, max egy népszavazáson, de hát ott is nagyvalószínűséggel úgy lesz, hogy a csomó öreg megszavazná, hogy "Igen,igen, mi nekünk is át kellett ezen menni." a fiatalok nagyrésze meg persze nemet mondana, és a szüleik is.), egyébként is csak pénzkidobás lenne, abból pedig nekünk nem sok van, baromságra ígyis költünk már eleget.

2013. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 intrepid ***** válasza:
78%
Mi szükség lenne rá? Talán nem tudnak már elég szépen inni a fiatalok? Lopni megtanulni meg ráérnek később. Mikor én katona voltam, ezt a két dolgot tanították meg leghamarabb.
2013. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem! Ha nagyon muszáj lenne akkor is max. a svájci mintára.


Inkább a hadsereg felfejlesztésére kellene a hangsúlyt fektetni.

Olyan reagálásokra nem vagyok kíváncsi, hogy "minek, meg há' nátó tagok vagyunk"! Ez nem jelent semmit ilyen "szomszédokkal" körbevéve.

2013. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem vezetném vissza.
2013. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%
Visszavezetném, mert a szomszédaink köztudottan "imádnak" minket, szükség lenne hadseregre, h meg tudjuk védeni magunkat, ha megtámadnának. Persze a 2.-nak is igaza van, olyan kiképzésre lenne szükség, ahol tényleg hasznos dolgokat tanítanak.
2013. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 BlackSword ***** válasza:
26%

Mindenféleképpen IGEN... Noha a régi hibákból okulva, és nem fanatikus módon... Sőt, én a lányoknak is tartanék hasonló jelleggel oktatásokat olyan dolgokról, mint az elsősegély nyújtás, és társai...


A sorállományú hadseregeket lassan fel fogja váltani a hivatásos- és a szerződéses állomány, de ebbe beilleszthető lenne a sorállomány, mint helyőrség, kommunikáció, logisztika, amik ugyanolyan fontosak... Más felől lenne egy azonnal mozgósítható csapat akár az árvizek elleni védekezéshez... Ha már "hatalmas csatát nyertünk"...

2013. aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem is be kéne vezetni. Semmi akadálya nem lenne szerintem.

2.-nak pedig: hallod, ezek az érveket tudod kik szokták felhozni? A nagy liberális senkik. Ki a f***t érdekel a 100 kilós nyomoréka? A férgese HULLJON EL! Aki túl kövér, túl sovány, az haljon meg! Ebben az országban életképes, erős, hazafi emberek kellenek, nem pedig 100 kilós bálnák. Jók lennének azok is az elején, levágni őket, és megetetni az újoncokkal. Max erre lennének jók azok a dagadt állatok, másra nem.


VISSZA A SORKATONASÁGOT, ÉS DIADALRA MAGYAR!

2013. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Látom te jobbikos vagy!
2013. aug. 4. 10:48
 10/18 kovpet ***** válasza:
68%
#8: Te jelenleg katona vagy?
2013. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!