Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet így katona?

Hogyan lehet így katona?

Figyelt kérdés
20 éves érettségivel rendelkező fiú vagyok.Most kezdem a szakmát az iskolámban.szeretnék egy szakmát mielőtt a honvédség felé indulnék.A kérdésem: Csak úgy lehetek katona hogy jelentkezem szerződéses katonának vagy létezik felnőtt képzés az Altiszti Akadémián ugyan is mire leteszem a szakmát túlkoros leszek a nappalaira.Csak ugy kezdhetem el hogy bevonulok,Honvéd-Őrvezető-Tizedes-Szakaszvezető,vagy van más módja is hogy pl Tiszhelyettes legyek?

#katonaság #szerződéses Katona.hadsereg honvédelem
2013. aug. 6. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Ha katona akarsz lenni akkor ajánlom a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet, mert ezzel tiszt leszel, késöbb taníthatsz és sokkal jobb a fizetés és nagyobb az előrelépési lehetőség. Viszont ha ezt bármilyen ok folytán nem tudod elvégezni akkor ne legyél katona, főleg ne szerződéses mert az nem számít bele a nyugdíjba (a TB-t nem tudom).

Menny inkább rendőrnek, vagy a Nav-hoz járőrnek, mert jobb az előre lépési lehetőség, a fizetés és beleszámít a nyugdíjba. Ha a külszolgálatot nézzük rendőrök is mehetnek külszolgálatra, bár nem afganisztánba de koszovó, ciprus meg ilyen helyekre igen (és itt is megvan a havi 400-500 ezer)


Remélem segíthettem

Üdv: egy leendő nyomozó

2013. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :) Esetleg ha valakinek van valamilyen hozzáfűzni valója kérem tegye meg. Szívesen fogadok minden információt.
2013. aug. 6. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy a viharba ne számítana bele a nyugdíjba!

Egyébként meg ne menj katonának, legyél mérnök, vagy orvos, vagy tanulj valami jó szakmát és feletsd el ezt a baromságot.:-)

2013. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első:

Ne haragudj meg, de egy nagy baromság az a része, hogy nem számít bele a nyugdíjba... minden bejelentett munkahely beleszámít! Esetleg úgy igaz, hogy nem kapsz a KATONASÁGTÓL nyúgdíjat (azaz nincs szolgálati nyugdíj mint pl: tűzoltóságnál.)

2013. szept. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!