Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a kettő között a különbség?

Mi a kettő között a különbség?

Figyelt kérdés

Mi a különbség a hivatásos,és a szerződéses katona között Magyarországon?

Hova érdekesebb jelentkezni?


2013. aug. 13. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha jól tudom hivatásos a tiszti állomány, szerződéses meg csak legénységi
2013. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A hivatásos állomány elvégezte a katonai főiskolát, míg a szerződéses katonák nem. Röviden ennyi. A szerződéses katonák maximum 20 évig szolgálhatnak, míg a hivatásos katonák a hivatalos nyugdíjazásukig. A szerződéses katonák nem kapnak nyugdíjt 20 év után, persze beleszámít a nyugdíjba, de nem kapnak külön nyugdíjat, mint pl. régebben a rendőrök. és még sokminden másban is különböznek.
2013. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor ha egy szerződéses katonát nyugdíjaznak,akkor egy forint nyugdíjat sem kap?

Valamint utána gondolom nézhet egy másik állás után,hogy megéljen.

2013. aug. 14. 07:08
 4/12 A kérdező kommentje:

És az önkéntesekkel mi a helyzet?

Hogyan kerülnek be,meddig szolgálhatnak,nyugdíjuk van-e?

Előre is köszönöm!

2013. aug. 14. 07:16
 5/12 anonim ***** válasza:
A szerződéses állomány pontos megnevezése az, hogy önkéntes szerződéses katona. Nincs már sorállomány hazánkban, mivel eltörölték a sorkatonaságot. Amit írtam az arra vonatkozott, hogy ha én 24 évesen elmegyek szerződéses katonának, akkor 44 évesen leszerelnek és utána nem kapok nyugdíjat, hanem szimplán munkanélküli leszek. A Honvédségnél eltöltött 20 évem beleszámít a nyugdíjalapomba, de 20 év után nem nyugdíjas leszek, hanem mint írtam simán munkanélküli.
2013. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a nagyját értem,csak ha szerződéses vagy és leszerelnek,akkor ugye rögtön nem kapsz nyugdíjat,de mi van,pl. ha eléred 65 életévet?

Akkor sem kapsz?

2013. aug. 14. 13:48
 7/12 A kérdező kommentje:
Valamint külföldi missziókba lehet jelentkezni önkéntesként?
2013. aug. 14. 13:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan az öregségi nyugdíjkorhatár elérésével jogosult vagy a nyugdíjra. Ehhez az kell, hogy a 65 év -20 év, magyarán 45 évesen szerelj fel. Nem is tudom pontosan, hogyan van a korhatár, de azt hiszem az valami 40 év körül. Ha jól emlékszem szerződéses katonaként nem érheted el az öregségi nyugdíjkorhatárt, de lehet rosszul emlékszem. Egyébként persze, önkéntes szerződésesként is lehet jelentkezni külföldi missziókra. Csak ahhoz kellenek külföldi missziók. Per pill Afganisztán nincs, Koszovó azt hiszem idén, vagy jövőre fejeződik be, szóval úgy tűnik nem mostanában lesz új mission.
2013. aug. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az egyik ismerősöm,aki katona,és szolgált kétszer is Afganisztánban még idény nyáron azt mondta (miután azt nyilatkozták a sajtónak,hogy egy magyar sincs Afganisztánban) ,hogy a debreceni katonák váltották azokat,akiket köszöntöttek itthon.

Szóval az a misszió még mindig van.

2013. aug. 15. 13:35
 10/12 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: PRT. nincs. Két alakulat van kint még mindig. Nem debreceniek egyébként, de mindegy. Az egyik alakulat a KMZ, akik a SFJOC- vagy mi alá tartoznak, a másik alakultot szintén a KMZ tagjai képzik és az afgán katonák kiképzésben segítkeznek. Hivatalos PRT misszió nincs.
2013. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!